PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie placówki w „Cyfrowej szkole”

  • PAP    16 maja 2012 - 14:45
Zachodniopomorskie placówki w „Cyfrowej szkole”

Specjalna komisja powołana przez wojewodę zachodniopomorskiego wybrała w drodze losowania 16 szkół z Pomorza Zachodniego do udziału w programie „Cyfrowa Szkoła”.
Wnioski o dofinansowanie zgłosiło 99 placówek.

„Głównym celem programu jest stopniowe wprowadzanie nowoczesnych technologii do szkół, aby usprawnić pracę nauczycielom, a uczniom naukę” – mówi Wojewódzki Koordynator Programu Teresa Kosmaczewska. Ważne jest również przygotowanie dzieci do funkcjonowania w świecie, w którym coraz większą rolę odgrywają komputery, laptopy, tablety – dodaje.

Na realizację „Cyfrowej Szkoły” w Zachodniopomorskiem (zabierz głos/oceń marszałka) przeznaczono ponad 1,7 mln zł z budżetu państwa. Za te pieniądze placówki będą mogły kupić m.in.: przenośne komputery dla uczniów i nauczycieli, drukarki, skanery, tablice interaktywne i projektory multimedialne.

W zależności od liczby uczniów w roku szkolnym 2012/2013, maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosić będzie: dla szkół, w których uczy się do 100 uczniów (szkoły małe) – 90 000 zł; dla szkół, w których uczy się od 101 do 300 uczniów (szkoły średnie) – 140 000 zł; dla szkół, w których uczy się 301 i więcej uczniów (szkoły duże) – 200 000 zł.

Aby otrzymać dotację na zakup sprzętu, gminy muszą dysponować wkładem własnym na poziomie co najmniej 20 proc. wartości zadania. Pierwsze pomoce dydaktyczne powinny zostać dostarczone do szkół w październiku bieżącego roku. Analiza i końcowa ocena efektów realizacji programu nastąpi do 31 sierpnia 2013 r.

W całej Polsce wpłynęło 3507 wniosków, z których komisje wybrały około 400. placówek. Całkowity koszt programu wynosi 61 mln zł. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.