PARTNER PORTALU
  • BGK

Zachodniopomorskie wspiera wyższe uczelnie

  • AZA    18 maja 2011 - 21:34

Kwotę niemal 50 000 zł przeznaczy Województwo Zachodniopomorskie na dofinansowanie wybranych konferencji naukowych organizowanych przez zachodniopomorskie uczelnie wyższe.
Wśród przedsięwzięć, którym zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał dotacje celowe, znajdują się następujące wydarzenia:

XIV Konferencja Naukowa „Reprogramowalne układy cyfrowe RUC’2011” – przedsięwzięcie organizowane przez Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbędzie się w terminie 26-27 maja 2011 roku w Szczecinie. Spotkanie ma charakter cykliczny. Tegoroczna edycja poświęcona będzie projektowaniu systemów sprzętowo-programowych opartych na układach reprogramowalnych.

„Współczesne problemy zdrowotne i zagrożenia cywilizacyjne wśród dzieci – Zasady prawidłowego żywienia dzieci” – konferencja organizowana przez Zakład Pielęgniarstwa Pediatrycznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, odbędzie się 15 września 2011 roku w Szczecinie. Będzie to okazja do prezentacji nowych trendów w żywieniu i opiece nad dzieckiem, z podkreśleniem zagrożeń cywilizacyjnych. Spotkanie przeznaczone jest dla pielęgniarek pracujących z dziećmi w przedszkolach, szkołach, poradniach i oddziałach dziecięcych.  Tematyka konferencji obejmie między innymi zagadnienia dotyczące kalendarza żywienia niemowląt, nieprawidłowości w żywieniu dzieci oraz najczęściej popełnianych błędów żywieniowych wśród dzieci.

VI Sympozjum Technik i Technologii Próżniowych – organizowane jest przez Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej i odbędzie się w dniach 19-22 września 2011 roku w Koszalinie. Tematyka spotkania dotyczyć będzie nowych trendów w technologii próżniowej, nanostruktur i nanotechnologii oraz materiałów stosowanych w  inżynierii biomedycznej.

W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się również sesja poświęcona prof. Rudolfowi Clausiusowi, wybitnemu uczonemu z dziedziny fizyki, urodzonemu w Koszalinie. Program sesji przewiduje wygłoszenie wykładów przez autorytety z dziedziny historii nauki z Polski, Niemiec i Japonii.

„Marketing przyszłości. Trendy. Strategie. Instrumenty. Konsument i przedsiębiorstwo w ewoluującym otoczeniu. Marketing miejsc” – organizatorem jest Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie odbędzie się w dniach 9-11 października 2011 roku w Szczecinie. Dotyczyć będzie roli i pozycji konsumenta i przedsiębiorstwa  w ewoluującym otoczeniu oraz marketingu miejsc. Tematyka obejmie takie zagadnienia jak kreowanie marki i wizerunku regionu, marketingu terytorialnego, marketingu politycznego czy też form komunikacji samorządu z otoczeniem przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W spotkaniu weźmie udział niemal 150 przedstawicieli ośrodków naukowych z całej Polski.

„Kobieta w kulturze politycznej świata” – konferencja organizowana przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, odbędzie się w dniach 25-26 października 2011 roku. W ramach tego wydarzenia odbędą się liczne wykłady otwarte dotyczące roli kobiet w kulturze politycznej świata od starożytności do czasów współczesnych. Efektem spotkania będzie publikacja pokonferencyjna w postaci monografii – „Kobieta w kulturze politycznej świata”.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wspiera działalność publicznych uczelni wyższych współfinansując ich działania takie jak organizacja konferencji, seminariów, zjazdów itp., publikacja wydawnictw naukowych, uzyskiwanie patentów oraz inne działania, w szczególności związane z postępem technologicznym i innowacyjnością.

W roku 2011 budżet Województwa przewiduje 350 000 zł na dotacje celowe dla uczelni wyższych województwa zachodniopomorskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.