PARTNER PORTALU
  • BGK

Zadania samorządu przy ubezpieczeniach szkolnych NNW

  • MN    13 grudnia 2017 - 15:00
Zadania samorządu przy ubezpieczeniach szkolnych NNW
W przypadku dzieci i młodzieży warto starać się o najwyższą z możliwych sumę ubezpieczenia. (fot. shutterstock)

Właściwie dobrane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci i młodzieży to korzyść dla samorządu, dyrektora szkoły, jak i samych rodziców oraz ich dzieci - radzi Jacek Bilski, pełnomocnik zarządu ds. budowy i rozwoju sprzedaży w Supra Brokers.
• Jest wiele czynników, które powinny podlegać ocenie w przypadku analizy oferty ubezpieczeń NNW dla dzieci i młodzieży.

• Wyłonienie dostawcy w ramach procedury przetargowej daje samorządowi komfort zgodności z przepisami prawa i dyscypliny finansów publicznych.

• W przypadku zrealizowania ubezpieczenia NNW w drodze przetargu dyrektor szkoły ma gwarancję wyboru oferty wg kryteriów takich samych dla wszystkich oferentów.

Bezpieczeństwo naszych najbliższych zawsze stoi w pierwszej linii zmartwień większości ludzi. Tak jest z zapewnieniem dachu nad głową, wyżywienia czy bezpieczeństwa bezpośredniego. Tak samo jest w przypadku ubezpieczeń. Traktujemy je jako element zabezpieczenia przed skutkami zdarzeń nieprzewidzianych, a w zasadzie kosztów, jakie te zdarzenia mogą na nas spaść niespodziewanie.

W zakresie indywidualnych produktów ubezpieczeniowych rynek i konsumenci już dzisiaj są w stanie zdobyć komplet informacji o ubezpieczeniu domu, mieszkania, samochodu czy podróży, nie wspominając o produktach inwestycyjnych. Czy tak samo jest przypadku ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków dla naszych dzieci?

Czytaj też: Ubezpieczenie od burzy czy orkanu to tylko część procesu zarządzania ryzykiem

- Odpowiadając wprost trzeba powiedzieć "nie"! Mimo wielu akcji uświadamiających wielu rodziców niejako z przyzwyczajenia czy braku możliwości porównania oferty obowiązującej w szkole u dziecka z innymi ofertami nie jest w stanie ocenić atrakcyjności złożonej oferty. Jest wiele czynników, które powinny podlegać ocenie w przypadku analizy oferty ubezpieczeń NNW dla dzieci i młodzieży – zaznacza Jacek Bilski, pełnomocnik zarządu ds. budowy i rozwoju sprzedaży w Supra Brokers.

Gdzie znaleźć wytyczne w tej sprawie? Rok 2017 przyniósł wiele wypowiedzi i raportów instytucji państwowych w zakresie analiz dotyczących ubezpieczeń szkolnych. Tu szczególnie należy wymienić raport Rzecznika Finansowego (Załącznik 1) opublikowany 31 maja 2017 stwierdzający, iż stworzenie transparentnego programu NNW w jednostkach oświatowych z czytelnym programem dla rodziców i dzieci oraz przede wszystkim wysokimi sumami ubezpieczenia jest wyzwaniem tego rynku. Rekomendacją Rzecznika Finansowego jest tworzenie programów wyłonionych w procedurze Prawa Zamówień Publicznych. Opinia ta została dodatkowo wsparta komunikatem Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 13 lipca 2017 roku (Załącznik 2).MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.