PARTNER PORTALU
  • BGK

Zajęcia dodatkowe w stołecznych przedszkolach

  • AT    3 września 2013 - 08:46
Zajęcia dodatkowe w stołecznych przedszkolach

W Warszawie od września 50 tysięcy przedszkolaków skorzysta z dwóch dodatkowych zajęć tygodniowo w ramach opłaty godzinowej za złotówkę. Miasto na ten cel przeznaczyło 10 mln zł.
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego weszła w życie tzw. ustawa przedszkolna,  obniżająca do 1 zł opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu samorządowym po 5 ustawowo bezpłatnych godzinach.

W Warszawie rodzice mają zagwarantowany bezpłatny pobyt dziecka w miejskim przedszkolu od chwili otwarcia (od ok. godz. 6.30-7.00) do godz. 13.00, co daje 6-6,5 godziny dziennie. Jest to dłużej niż obligatoryjne 5 godzin ustalone prawem. Zgodnie z zapisami ustawy przedszkola nie mogą pobierać innych opłat niż za pobyt (1 zł za godzinę) oraz za wyżywienie. Oznacza to, że przedszkole nie może pobierać od rodziców opłat za organizację zajęć dodatkowych.

Czytaj też: Przedszkola za złotówkę. Jak to będzie wyglądać?

- Tak jak zapowiedziałam w wakacje, każde dziecko w wieku przedszkolnym od września będzie korzystało z dwóch dodatkowych zajęć tygodniowo w ramach opłaty godzinowej za złotówkę. Do tej pory najpopularniejsza była rytmika i język angielski, ale decyzję pozostawiam dyrektorom przedszkoli i rodzicom - powiedziała prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz - Waltz podczas poniedziałkowego spotkania z rodzicami i nauczycielkami w śródmiejskim przedszkolu. Miasto przeznaczy na ten cel 10 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • zdesperowana, 2013-09-03 20:50:59

    Niezłe zagranie przed referendum w sprawie odwołania. :/ A co z resztą miast???