PARTNER PORTALU
  • BGK

Zakończył się egzamin gimnazjalny

  • aw/PAP    21 kwietnia 2017 - 13:16
Zakończył się egzamin gimnazjalny
Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, piątkowy egzamin przebiegł spokojnie (fot.pixabay)

Zakończył się egzamin dla gimnazjalistów sprawdzający ich znajomość języków obcych. Piątkowy (21 kwietnia) egzamin z języka obcego był trzecią, ostatnią częścią obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.
W środę uczniowie III klas gimnazjów pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w czwartek - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, piątkowy egzamin przebiegł spokojnie.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany był na dwóch poziomach. Najpierw - po godz. 9. - rozpoczął się test na poziomie podstawowym. Następnie po przerwie - po godz. 11. - rozpoczął się test na poziomie rozszerzonym. Egzamin na poziomie rozszerzonym zdawała tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. Gimnazjaliści mogli wybierać spośród sześciu języków obcych. Najwięcej z nich pisało test z języka angielskiego.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do niego w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

Wynik egzaminu - uczniowie poznają go 16 czerwca - będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum, w tym odnotowane na świadectwie szkolnym i potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.