PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalewska: Jakość edukacji w małej i dużej szkole powinna być taka sama

  • aw/PAP    15 listopada 2016 - 12:02
Zalewska: Jakość edukacji w małej i dużej szkole powinna być taka sama

Najwyższa jakość edukacji w bezpiecznej, małej lub dużej, szkole; tej w mieście i tej na wsi, bez względu na status materialny rodziców, z doskonalącym się nauczycielem - to jest nasz podstawowy cel - mówiła podczas konferencji podsumowującej rok rządu PiS minister edukacji Anna Zalewska.
Dodała, że resort koncentruje pracę wokół ucznia, chcąc zagwarantować mu podstawowe cywilizacyjne kompetencje.

"Mówimy o matematyce, informatyce, języku obcym; ale mówimy również o języku polskim, literaturze, o czytaniu, o historii. Nie zbudujemy przyszłości bez przeszłości, bez wspólnych wartości, bez kodu tożsamości" - mówiła minister.

Podkreśliła, że resort chce też, by uczeń, absolwent szkoły był zdrowym, aktywnym obywatelem. "Stąd współpraca z ministerstwem sportu i taka organizacja roku szkolnego 2017/18, która pokaże, w jaki sposób zachęcamy młodych ludzi, by po południu bywali w salach gimnastycznych" - powiedziała.

Wśród sukcesów Zalewska wymieniła przywrócenie rodzicom wyboru, jeśli chodzi o wysyłanie do pierwszej klasy sześciolatków.

Czytaj też: Ten rok to istna rewolucja w oświacie

"Zostawiliśmy obniżenie wieku, bo sześciolatek się uczy. Mamy ucznia 13 lat w systemie. 80 proc. rodziców tak właśnie zdecydowało, a nauczyciele wychowania przedszkolnego z radością wyciągnęli literki, uczą zwyczajnie nasze dzieci" - mówiła. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.