PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalewska: w klasach I-III będą trzy podręczniki do wyboru

  • pt/pap    23 maja 2016 - 13:42
Zalewska: w klasach I-III będą trzy podręczniki do wyboru
W klasach I-III szkoły podstawowej nauczyciele będą mieli wybór między trzema darmowymi podręcznikami, wśród których będzie "Nasz elementarz" (fot.men.gov.pl)

W klasach I-III szkoły podstawowej nauczyciele będą mieli wybór między trzema darmowymi podręcznikami, wśród których będzie "Nasz elementarz" - zapowiedziała minister edukacji Anna Zalewska. Jak dodała szczegóły dotyczące tej zmiany poda w połowie czerwca.




- Muszę zdementować upowszechniane stwierdzenie o likwidacji darmowych podręczników. Rząd, który mówi, że dzieci to inwestycja, a nie koszt, absolutnie nie ma takich zamiarów. Będzie darmowość, będą dotacje, będzie wybór jednego z trzech i koniec z Ministerstwem Edukacji Narodowej, jako wydawnictwem i zakładem produkującym podręczniki" - powiedziała Zalewska na briefingu przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

"Rodzicom i uczniom nie zmieni się nic. Rodzice i uczniowie nadal mają darmowy podręcznik" - podkreśliła minister mówiąc o przygotowywanej zmianie. Pytana o szczegóły i termin zmiany odpowiedziała, że przedstawi je w połowie czerwca. Jednocześnie zaznaczyła, że musi zostać zamknięty cykl. "Są podpisane umowy, są zobowiązania" - wyjaśniła.

Szefowa MEN przypomniała, że napisany na zlecenie MEN podręcznik kosztował budżet państwa ponad 60 mln zł.

"W związku z tym, że są to publiczne pieniądze w sposób oczywisty nie można powiedzieć, że oto wyrzucamy podręcznik do kosza. Nikt, kto gospodaruje publicznymi pieniędzmi nie może takich rzeczy zrobić. W związku z tym Nasz elementarz będzie jednym z trzech do wyboru" - oświadczyła minister edukacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.