PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalewska w Sejmie: Nie można zmienić terminu wejścia w życie ustaw reformujących edukację

  • PAP/JS    13 grudnia 2016 - 20:41
Zalewska w Sejmie: Nie można zmienić terminu wejścia w życie ustaw reformujących edukację
Anna Zalewska odpowiadała w Sejmie na pytania posłów (fot. Sejm/twitter)

Nie można zmienić terminu wejścia w życie ustaw reformujących edukację i zmieniających system - powiedziała we wtorek w Sejmie minister edukacji Anna Zalewska podczas drugiego czytania projektów: Prawo Oświatowe i Przepisy wprowadzające Prawo Oświatowe.
Podczas drugiego czytania projektów pytania do nich zadało ponad 40 posłów. Odpowiadając na nie, minister edukacji zwróciła się do opozycji: "Kiedy państwa słuchałam, stwierdziłam jednoznacznie, że rzeczywiście nie można zmienić terminu wejścia w życie tejże ustawy i zmiany systemu, dlatego że każde państwa wystąpienie pokazywało, że właściwie państwa nie interesuje szkoła podstawowa; dla was to ciemnogród, to miejsce absolutnie niedofinansowane, zapomniane przez samorząd".

Zalewska zwróciła uwagę na to, że opozycja nie poruszała tematu liceów ogólnokształcących. Jak mówiła, z wypowiedzi opozycji wynika także, że nie ma dla nich znaczenia szkolnictwo zawodowe i pracodawcy, a "matura po szkole po szkole branżowej jest maturą gorszą, dyskwalifikującą uczniów chodzących do tej szkoły".

Według niej, to, co trzeba teraz robić, to rozmawiać na temat reformy "szczególnie w tych miejscach, gdzie państwo (opozycja-red) przychodzą i mówią o tym, że jest chaos".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.