PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamieszanie z organizacją pracy liceów

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    2 grudnia 2011 - 07:40
Zamieszanie z organizacją pracy liceów

Dyrektorzy liceów alarmują, że nie mogą zorganizować pracy na przyszły rok szkolny, bo resort edukacji nie wydał tzw. ramowych planów nauczania.
Plany te określają m.in., jakich przedmiotów i w jakiej liczbie godzin tygodniowo będzie się uczyła młodzież w nowym roku szkolnym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Brak przepisów wpływa także na układanie budżetów samorządów. Urzędnicy nie wiedzą, ile będzie ich kosztować utrzymanie szkół, bo nie wiadomo, jak wielu nauczycieli trzeba zatrudnić, aby spełnić nowe dyspozycje resortu.

Czytaj też: Nowe plany nauczania

Problem jest o tyle istotny, że od przyszłego roku szkolnego w liceach będzie obowiązywała nowa podstawa programowa. Zmienia się nie tylko sposób nauczania, lecz także liczba i czas nauki poszczególnych przedmiotów.

Choć o reformie wiadomo od trzech lat, ministerstwo edukacji nie wydało jeszcze rozporządzenia określającego, jak ma ona konkretnie być przeprowadzona.

Dyrektorzy szkół, starają się radzić sobie bez wytycznych MEN. Działanie po omacku grozi jednak chaosem – przestrzega „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kora, 2011-12-02 23:23:57

    jak zwykle zamieszanie z organizacją i jak zwykle z niczyjej winy.
  • obywatel, 2011-12-02 09:27:49

    organizacja bedzie dobra.bez obaw!