PARTNER PORTALU
 • BGK

Zamieszanie z reformą szkół

 • PAP/JL    11 stycznia 2016 - 07:51
Zamieszanie z reformą szkół
Wielkiej reformy i zamykania gimnazjów rząd PIS chyba nie przeprowadzi. Fot. Pixabay.com

Wiele wskazuje na to, że zapowiadanej wielkiej reformy i zamykania gimnazjów rząd PIS jednak nie przeprowadzi.
Według opublikowanego niedawno komunikatu Ministerstwa Edukacji „obecnie w MEN nie są prowadzone jakiekolwiek prace związane ze zmianą struktury szkół”. Potwierdziła to minister Anna Zalewska – informuje „Polska The Times”.

Przygotowywane jest za to „społeczna debata” o systemie edukacji, a w styczniu ma być opublikowany harmonogram tych prac.

Zdaniem prof. Mirosława Handkego, twórcy gimnazjów, rząd próbuje gorączkowo wybrnąć z tematu „rzuconego zbyt pochopnie przez niektórych polityków”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Miolena, 2016-01-12 17:56:31

  Byłaby to mądra decyzja, bo media wprowadzały w błąd społeczeństwo obciążając gimnazja za zachowanie młodzieży,a społeczeństwo wprowadziło w błąd PiS podczas kampanii i tak poszło. My naprawdę musimy zastanowić się nad rolą szkoły. Rząd i szkoły powinny mieć [prawo stawiać wymagania w stosunku do r...odziców, bo nasza szkoła publiczna jest na wysokim poziomie, nie tak jak np. w Anglii, gdzie jak chce się , aby dziecko coś osiągnęło posyła się do szkoły prywatnej, bo niski poziom nauczania w państwowych.Rzeczywiście młodzież nie chce pozostawać w podstawówkach. Wczoraj w rozmowie uczennica powiedziała mi, że dopiero w tej szkole czuje się dobrze w dużej grupie. W podstawówce była w małym gronie i ciągle była wyśmiewana. Nie pomagały rozmowy i działania n-li. Takich przypadków jest wiele - jestem pedagogiem.  rozwiń
 • oBSERWATOR56, 2016-01-11 20:44:20

  Bardzo dobrze, Ze się z tego głupawego pomysłu wycofują. Uczniowie nie chcą zostać w szkołach podstawowych- mają tam gorsze warunki. Nie ma tam już dla nich miejsca, bo szkoły podstawowe przestawiły się już na objęcie opieką przedszkolaki. Dlatego 7 i 8 klasy zostaną tam wtłoczeni na siłę i będą się... uczyć w klasach łączonych, bo jest ich w małych miejscowościach po 5,6 w roczniku. Spytajcie dzieci o zdanie, ONE WCALE TEGO NIE CHCĄ!  rozwiń
 • 51737, 2016-01-11 09:37:51

  No jak to PiS nie zlikwiduje gimnazjów...bo się instytucjonalnego Kościoła Polskiego...? Jak to możliwe?