PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamontują 2,3 tys. tablic interaktywnych

  • lk    21 stycznia 2011 - 09:53
Zamontują 2,3 tys. tablic interaktywnych

W szkołach województwa kujawsko - pomorskiego trwa instalacja multimedialnych tablic dydaktycznych zakupionych przez urząd marszałkowski.
Do szkół podstawowych Kujawsko - Pomorskim dotarło już 1249 zestawów urządzeń. Teraz trwa ich montaż, instalacja, a także szkolenia dla nauczycieli w zakresie obsługi sprzętu. Do tej pory zainstalowano ponad 800 zestawów w prawie 200 szkołach, oraz przeprowadzono ponad 80 szkoleń z obsługi tablic. Wkrótce do szkół trafi kolejna partia sprzętu. W sumie w ramach realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne projektu zakupionych zostanie 2346 zestawów urządzeń. Koszt zakupu tablic to 28,98 miliona złotych.

Na taki zestaw składa się tablica interaktywna wraz z oprogramowaniem, specjalistyczny projektor o krótkiej ogniskowej oraz notebook. W każdej szkole znajdzie się również jeden wizualizer czyli urządzenie, które pozwala pokazywać przedmioty lub dokumenty w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor.

Cena jednego zestawu (tablica, laptop, projektor oraz zawieszenie ścienne) to 11,7 tysiąca złotych. Wizualizer kosztuje 2,2 tysiąca złotych. Usługa przewiduje też montaż urządzeń w szkołach i techniczne przeszkolenie nauczycieli w zakresie obsługi tablic.

Partnerami przedsięwzięcia, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostało 156 jednostek samorządu terytorialnego z regionu.

Czytaj też:

Radom: protest ws. zmian w oświecie 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.