PARTNER PORTALU
  • BGK

Zapisz dziecko do przedszkola

  • przeclaw24.pl    9 marca 2012 - 11:53

Od 1 września w rodzice mieszkający w gminie Kołbaskowo będą mogli wybrać jedną z dwóch placówek, która zaopiekuje się przedszkolakiem.
Pierwsza to przedszkole publiczne w Kołbaskowie, które mieści sie w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. Druga placówka to obecnie na etapie organizacji punkt przedszkolny w Przecławiu, który będzie się mieścił w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Każda z tych placówek zagwarantuje nam fachową opiekę nad dziećmi na ok 7-9 godzin dziennie, realizacje programu wychowania przedszkolnego oraz pełne wyżywienie. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.

Właśnie rozpoczęły się zapisy dzieci 3, 4 i 5-letnich do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Przecławiu – mówi Beata Bitel wicedyrektor Zespołu Szkół w Przecławiu. Wnioski można pobrać ze stron internetowych– www.szkolaprzeclaw.pl, www.zpokolbaskowo.pl lub pobrać w sekretariacie szkoły w Przecławiu. Wypełnione dokumenty należy składać do 10.04.2012r. w sekretariacie szkoły w Kołbaskowie.

Publiczne placówki przedszkolne utrzymywane są głównie z budżetu gminy – rodzice pokrywają jednie niewielką część opłat za przedszkole. W nowym roku szkolnym opłata będzie wahać sie w okolicach 250-300 zł miesięcznie (podstawowa stawka godzinowa to 1,42zł).

O konieczności powstania dodatkowej placówki publicznej w Przecławiu pisaliśmy od dawna. To także gorący temat z ostatniej kampanii przed wyborami samorządowymi. Powstanie publicznej placówki w Przecławiu było jednym z najważniejszych punktów programu wyborczy obecnego Wójta M. Schwarz oraz radnych z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Na osiedlach Przecławia i Warzymic mieszka wielu młodych rdziców, którzy ze względu na swoje zameldowanie nie mają szans na dostanie się do szczecińskich placówek. Prywatne placówki za ok 800-1000 zł czy opiekunka do dziecka – to często koszt przewyższający możliwości finansowe młodych rodziców.

Wg regulaminu rekrutacji dzieci – w pierwszej kolejności do punktu przedszkolnego przyjmowane są: dzieci zameldowane na terenie Gminy Kołbaskowo, dzieci matek lub ojców pracujących, samotnie wychowujących dzieci (nie przebywających na urlopach wychowawczych), dzieci matek lub ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji, na podstawie odrębnych przepisów, dzieci z rodzin zastępczych, dzieci nauczycieli, dzieci obojga rodziców pracujących (nie przebywających na urlopach wychowawczych), dzieci z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci).

Dzieci zameldowane poza granicami gminy Kołbaskowo przyjęte będą w miarę posiadanych wolnych miejsc oraz po podpisaniu porozumienia z właściwą dla miejsca stałego zameldowania dziecka gminą. Rekrutacja trwa do 10 kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.