PARTNER PORTALU
 • BGK

Zarzuty za "służbowy" wyjazd w Alpy

 • Przegląd prasy/Dziennik Wschodni    21 stycznia 2011 - 15:00
Zarzuty za "służbowy" wyjazd w Alpy

Prokuratura okręgowa w Lublinie postawiła dyrektorom kraśnickich szkół zarzut wyłudzenia publicznych pieniędzy na sfinansowanie wycieczki turystycznej w Alpy.
W lutym 2008 roku sześciu dyrektorów szkół z Kraśnika pojechało na kilka dni w Alpy. Oficjalnie było to szkolenie, na którym mieli poznawać, jak funkcjonuje oświata w Austrii. Wyjazd sfinansowały szkoły. Dyrektorom towarzyszyli lokalni prominenci, na czele z Piotrem Czubińskim, ówczesnym burmistrzem miasta - czytamy w Dzienniku Wschodnim.

Marzenie S. kierującej zespołem szkół, który podlega Starostwu Powiatowemu w Kraśniku prokuratura zarzuciła wprowadzanie w błąd starostę i pracowników swojej szkoły: wmówiła im, że wyjazd w Alpy będzie szkoleniem. W ten sposób wyłudziła 2,9 tys. zł.

Podobny zarzut usłyszał Roman S., w 2008 roku dyrektor jednej z podstawówek. On z kolei jak twierdzi prokuratura wprowadziła w błąd szefów innych szkół, którzy uwierzyli w szkolenie w efekcie płacąc za wycieczkę z oświatowych funduszy 17 tys. zł.

Za wyłudzenie publicznych pieniędzy grozi do 8 lat więzienia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • HULAJNOGA, 2011-01-24 11:01:30

  daj człowiekowi trochę swobody to zapomni ... o całym bożym świecie a cóz dopiero o służbowych obowiązkach... woli się bawić i korzystać z okazji a gdzież tam mu się przypomni o szkoleniu !
 • lotnia, 2011-01-23 23:19:33

  No,niestety, za póżno....ale następnym razem będą już oglądać się za siebie!
 • Puls, 2011-01-23 21:59:28

  Teraz to już chyba tego typu sensacje nikogo nie dziwią - niestety...