PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaświadczenie o szczepieniu przy rekrutacji do przedszkola i żłobka?

  • Rynek Zdrowia    27 marca 2015 - 09:45
Zaświadczenie o szczepieniu przy rekrutacji do przedszkola i żłobka?
(fot.archiwum)

Beata Dunajewska, radna z Gdańska domaga się wprowadzenia wymogu zaświadczenia o szczepieniu dziecka przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli.
Radna Beata Dunajewska skierowała zapytanie do prezydenta miasta Gdańska w sprawie zaostrzenia wymagań przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli. Domaga się wprowadzenia od 2016 r. wymogu zaświadczenia o szczepieniu dziecka.

Część rodziców krytykuje ten pomysł i uważa go za sprzeczny z artykułem 31 ust. 2 Konstytucji RP, mówiącym, że każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych - informuje Dziennik Bałtycki.

Tymczasem Państwowa Inspekcja Sanitarna powołuje się na ustawę z 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Przywołują też opinie pediatrów, w tym prof. Barbary Kamińskiej, pomorskiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii, którzy podkreślają, że ryzyko związane z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi jest wielokrotnie niższe niż zagrożenie powrotem chorób zakaźnych, w tym odry.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • ojciec, 2015-03-29 22:55:37

    Do matka: moze dlatego nie ma epidemii bo jednak zdecydowana wiekszosc myslacych ludzi szczepi dzieci.
  • matka, 2015-03-28 10:56:16

    radna Beatka nie ma jak wypłynąć i chce dla swych ambicji zaistnienia poświęcić zdrowie dzieci. Inspekcji nie udało się karać ludzi za nieszczepienie, to teraz szukają takich metod nacisku, to zbrodnia na ludziach i to tych najbardziej bezbronnych trzeba nie mieć sumienia, by przy takich dowodach... na szkodliwość szczepień i braku dowodów na ich jakiekolwiek działanie ochronne - jeszcze domagać się przymusowych szczepień nie słyszałam o epidemii odry ani tyfusu w żadnym przedszkolu? więc skąd takie naciski? no właśnie!  rozwiń