PARTNER PORTALU
  • BGK

Zawieszą zajęcia z powodu niskich temperatur

  • AT    30 stycznia 2012 - 19:43
Zawieszą zajęcia z powodu niskich temperatur

W przypadku niskich temperatur dyrektorzy mogą zawiesić zajęcia. Szkoła jednak ma obowiązek zapewnić uczniom opiekę w wolne dni.
Temperatura w salach lekcyjnych nie powinna być niższa niż 18 st. C. Jeżeli zapewnienie odpowiedniej temperatury nie jest możliwe, dyrektor szkoły może zawiesić zajęcia za zgodą wójta, burmistrza lub prezydenta.

Zajęcia mogą być odwołane na czas oznaczony, jeżeli temperatura zewnętrzna mierzona o godz. 21:00 w dwóch kolejnych dniach poprzedzających zawieszenie zajęć lekcyjnych wynosi -15 st. C lub jest niższa.

Warunki zamknięcia placówki oświatowej określa rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (art. 17 i 18).

Gdy zajęcia zostaną zawieszone szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych. O możliwości udziału uczniów w takich zajęciach szkoła musi poinformować rodziców.

- Spełniając wymogi zapewnienia uczniom bezpieczeństwa i higieny nauki oraz dotarcia do szkoły, powinniście Państwo korzystać z możliwości zawieszenia zajęć - przypomniał Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty w liście do dyrektorów szkół.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Nick, 2012-02-01 20:45:36

    niby jak? po cholere organizowac cos w szkole w ktorej jest i tak zimno? idiotyzm!!