Zawodówki nie sprostają reformie

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 09-02-2012
  • drukuj
Nauczyciele sami muszą napisać nowe programy nauczania w zawodówkach, choć nigdy tego nie robili. Nie ma podręczników do nauki zawodu i pieniędzy na doposażenie pracowni.
Zawodówki nie sprostają reformie
Do zasadniczych szkół zawodowych i techników 1 września wchodzi reforma programowa. Dyrektorzy, choć zastrzegają, że zmiany idą w dobrym kierunku, to odnośnie do terminarza i zasad wprowadzania zmian mówią o skandalu – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Zawodówki znowu na topie

Wskazują, że resort edukacji przerzucił na ich barki konieczność przygotowania nowych programów nauczania i dał im na to zaledwie cztery miesiące. Nowe programy często będą wymagały doposażenia szkół, a na to nie ma pieniędzy. Kolejny problem – na rynku nie ma podręczników do nauki zawodów według nowych zasad.

Dopiero na początku stycznia MEN opublikował kluczowy dokument dotyczący reformy, czyli nową podstawę programową kształcenia w zawodach. Według tych standardów nauczyciele mają napisać nowe programy nauczania. Czas mają do końca kwietnia – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE