PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbliża się termin składania wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej

  • AT    19 października 2012 - 19:28
Zbliża się termin składania wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej

Do 26 października samorządy mogą składać wnioski o zwiększenie subwencji oświatowej. Chodzi o pieniądze na wyższą niż zakładano liczbę uczniów i usuwanie szkód w szkołach.
Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w związku ze zwiększeniem łącznej liczby uczniów (wychowanków) w szkołach i placówkach prowadzonych (dotowanych) przez jednostki samorządu terytorialnego (JST) w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2012 r.

Czytaj też: Większa subwencja oświatowa

Do tego dnia także do MEN powinny trafić wnioski o dofinansowanie usuwania szkód powstałych w szkołach w wyniku wypadków losowych, jak pożar, grad czy uderzenie pioruna (kryterium III). W tym przypadku warunkiem jest, że samorząd powinien zaplanować środki własne. Zniszczenia powinny być potwierdzone kopią dokumentu wydanego przez państwowe organy nadzoru - inspekcje lub straże po terminie wystąpienia zdarzenia losowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.