PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują ośrodek edukacji przyrodniczo-leśnej

  • PAP    17 lutego 2011 - 14:05
Zbudują ośrodek edukacji przyrodniczo-leśnej

Rusza budowa ośrodka edukacji przyrodniczo-leśnej w Manowie. Całość inwestycji, wartej około 3 mln zł finansują Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Inicjatorem powstania obiektu jest Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Koszalinie.

Budynek powstaje na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Manowie, niedaleko Koszalina. W ośrodku będzie prowadzona działalność edukacyjna dla dzieci i młodzieży oraz myśliwych, ma to być również baza do badań naukowych.

Jak podkreślał Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie będzie jedną z największych placówek tego typu w Polsce. Dodał, że będzie ona pełnić dużą rolę w promocji regionu ze względu na otaczające ją walory przyrodnicze.

Sprawdź notowania prezydenta Koszalina

Dofinansowanie budowy ośrodka to jeden z kilku przykładów dobrze układającej się współpracy Funduszu z koszalińskim okręgiem Polskiego Związku Łowieckiego w zakresie ochrony środowiska leśnego.

Prezes WFOŚiGW w Szczecinie, Jacek Chrzanowski przypomniał, że Fundusz dofinansowuje także zagrodę dziczą w Manowie, a niedawno 15 kół łowieckich złożyło wniosek na reintrodukcję 1500 sztuk zajęcy. Ośrodek Edukacji Ekologicznej ma więc szansę stać się obiektem wielofunkcyjnym: będzie spełniał rolę bazy do edukacji przyrodniczo-leśnej, badań naukowych, a także centrum reintrodukcji zwierząt.

Oddanie do użytku Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Manowie planowane jest na lipiec 2011 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.