PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbyt dużo dobrych projektów - za mało pieniędzy

  • KB    12 marca 2010 - 08:59

Zarząd województwa małopolskiego nie ma wyjścia - nawet bardzo dobre projekty rozbudowy infrastruktury społecznej na obszarach wiejskich muszą trafić na listę rezerwową. Przeznaczone na ten cel środki nie są wystarczające.
Na projekt rozbudowy infrastruktury społecznej - w tym edukacyjnej i sportowej - na obszarach wiejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zarząd województwa dysponuje kwotą 106 mln zł. Tymczasem ocenę merytoryczną pozytywnie przeszło 126 projektów, których łączna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi prawie 249,7 mln zł. Oznacza to, że nie wszystkie wnioski dotyczące dofinansowania budowy, przebudowy, remontów lub wyposażenia szkół, przedszkoli, boisk, hal sportowych oraz placów zabaw na terenach wiejskich otrzymają teraz dofinansowanie z MRPO.

Zostało złożonych tak dużo dobrych projektów, że część z nich trafi na listę rezerwową. Z uwagi na to, że zarząd województwa małopolskiego już zwiększył kwotę na ten konkurs, nie planuje się przeprowadzenia drugiego konkursu w ramach tego schematu - informuje zarząd.

Ocena merytoryczna stanowi do 80 procent oceny projektu, a ocena strategiczna dokonywana przez zarząd województwa do 20 procent całkowitej oceny przedsięwzięcia.

Jeszcze w marcu zarząd województwa małopolskiego przeprowadzi ocenę strategiczną projektów dotyczących rozbudowy infrastruktury społecznej - w tym edukacyjnej i sportowej - na obszarach wiejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.