PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdjęcie mieszkańców Łodzi z okazji Dnia Flagi

  • PAP    2 maja 2011 - 12:40
Zdjęcie mieszkańców Łodzi z okazji Dnia Flagi

Z okazji Dnia Flagi mieszkańcy Łodzi – trzymający białe i czerwone plansze – zrobili sobie wspólne zdjęcie. To jedna z kilku imprez zaplanowanych na ten dzień w mieście.
Dzień Flagi obchodzony jest w Polsce od 2004 r. Święto zostało wprowadzone nowelizacją ustawy z 20 lutego 2004 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej.

Czytaj też: Słodka biało-czerwona

Dzień Flagi ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jak powiedziała w poniedziałek Joanna Podolska, dyrektor Centrum Dialogu w Łodzi – jednego ze współorganizatorów łódzkich obchodów, „to święto należy ubrać w jakąś treść choćby poprzez organizowanie takich właśnie plenerowych imprez połączonych z zamanifestowaniem przywiązania do barw narodowych”.

Na wspólne zdjęcie łodzianie zebrali się na pl. Wolności w pobliżu pomnika Tadeusza Kościuszki. Otrzymali białe i czerwone plansze, dzięki którym utworzyli narodowe barwy. Wszyscy uczestnicy zabawy sfotografowani zostali ze specjalnego wysięgnika.

To nie jedyna impreza organizowana w Łodzi w ramach obchodów Dnia Flagi. Na popołudnie w pasażu Schillera zaplanowano akcję rozdawania flag państwowych, a w łódzkiej Manufakturze odbędzie się festyn zorganizowany przez harcerzy.

Przewidziano konkurs piosenki patriotycznej, a na zakończenie imprezy harcerze – trzymając w dłoniach kolorowe baloniki – utworzą biało-czerwony kontur mapy Polskę. Po zrobieniu wspólnego zdjęcia baloniki zostaną wypuszczone w niebo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.