PARTNER PORTALU
  • BGK

Zdrowe sklepiki szkolne dostaną dotacje

  • bad    14 października 2014 - 17:51
Zdrowe sklepiki szkolne dostaną dotacje

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu grantowego „Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja”. Laureaci konkursu otrzymają dotacje, które pomogą przekształcić szkolny sklepik w zdrowy bufet z pełnowartościowym drugim śniadaniem.
Głównym celem konkursu jest poprawa stanu zdrowia dzieci i młodzieży oraz zmiana wzorców zachowań w zakresie odżywiania, przebudowa sklepików szkolnych w bufety serwujące drugie śniadania w szkole oraz zmiana asortymentu na pełnowartościowe produkty, dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży.

Czytaj też: Także rodzice zdecydują, co jedzą dzieci w szkole

Konkurs adresowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w których społeczność szkolna zdecyduje się na przebudowę sklepiku w bufet oferujący zdrowe produkty spożywcze zamiast asortymentu produktów chemicznie konserwowanych, np. fastfoodów, gazowanych napojów, itp.

Adresatami konkursu są nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele oraz rodzice. Zadanie, jakim jest przebudowa sklepików szkolnych, jest zbyt skomplikowane, aby sami uczniowie byli w stanie je wykonać. Wsparcie przedstawicieli dyrekcji oraz rady rodziców daje szansę na sukces.

Czytaj też: Kopacz: w edukcji Polska może być przykładem

Dzięki grantom przyznanym w poprzednich edycjach, udało się przebudować 70 sklepików szkolnych. Całkowita pula grantów w tegorocznym konkursie wynosi 40 tys. zł.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.sklepiki.fundacjabos.pl.

Organizatorem konkursu, objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka, jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.