Ze szkoły na dobranockę

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Radom
  • 14-09-2012
  • drukuj
Pięcio- i sześciolatki kończą wieczorem lekcje w zerówkach w radomskich podstawówkach.
Ze szkoły na dobranockę
W wielu placówkach dyrektorzy musieli wprowadzić zmianowy system nauki także dla uczniów zerówek, bo jest za dużo dzieci, a za mało sal – pisze „Gazeta Wyborcza Radom”.

Szkołom nie przybyło sal przystosowanych dla najmłodszych uczniów. W tym roku religia nie może być wliczana do pięciu godzin podstawy programowej co automatycznie wydłużyło o godzinę i pierwszą, i drugą zmianę.

Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu nie widzi problemu w późnej godzinie kończenia lekcji przez najmłodszych uczniów – podaje „Gazeta Wyborcza Radom”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Profilaktyka, to najskuteczniejsza forma zwalczania dolegliwości, podczas zaburzeń czynności narządów ruchu. Nie korygowane wady postawy, choć świetnie tolerowane latami, potrafią prowadzić do nieodwracalnych pogarszających się deformacji. Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża ...w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów. O tym musimy pamiętać ! DYREKTYWY UE jasno mówią kto ponosi odpowiedzialność za to,że siedząc godzinami w nie odpowiednich ławkach narażamy je na schorzenia ! Aby temu zapobiec polecam strony Fundacji AZP rozwiń

Nauczyciel, 2012-09-15 07:57:39 odpowiedz

Samo-rządzący muszą zlikwidować jeszcze więcej szkół, wtedy mamy szansę na uruchomienie III zmiany.

podpisałem, 2012-09-14 21:13:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE