PARTNER PORTALU
  • BGK

Ze szkoły na dobranockę

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Radom    14 września 2012 - 07:27
Ze szkoły na dobranockę

Pięcio- i sześciolatki kończą wieczorem lekcje w zerówkach w radomskich podstawówkach.
W wielu placówkach dyrektorzy musieli wprowadzić zmianowy system nauki także dla uczniów zerówek, bo jest za dużo dzieci, a za mało sal – pisze „Gazeta Wyborcza Radom”.

Szkołom nie przybyło sal przystosowanych dla najmłodszych uczniów. W tym roku religia nie może być wliczana do pięciu godzin podstawy programowej co automatycznie wydłużyło o godzinę i pierwszą, i drugą zmianę.

Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu nie widzi problemu w późnej godzinie kończenia lekcji przez najmłodszych uczniów – podaje „Gazeta Wyborcza Radom”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Nauczyciel, 2012-09-15 07:57:39

    Profilaktyka, to najskuteczniejsza forma zwalczania dolegliwości, podczas zaburzeń czynności narządów ruchu. Nie korygowane wady postawy, choć świetnie tolerowane latami, potrafią prowadzić do nieodwracalnych pogarszających się deformacji. Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża ...w środowisku już nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrastający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów. O tym musimy pamiętać ! DYREKTYWY UE jasno mówią kto ponosi odpowiedzialność za to,że siedząc godzinami w nie odpowiednich ławkach narażamy je na schorzenia ! Aby temu zapobiec polecam strony Fundacji AZP  rozwiń
  • podpisałem, 2012-09-14 21:13:20

    Samo-rządzący muszą zlikwidować jeszcze więcej szkół, wtedy mamy szansę na uruchomienie III zmiany.