PARTNER PORTALU
 • BGK

Zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli bez ZNP. Oto dlaczego

 • aw/PAP    11 stycznia 2018 - 12:53
Zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli bez ZNP. Oto dlaczego
Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)

Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesił swój udział w dalszych pracach zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli przy MEN - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz. Według niego, zespół w obecnej formule służy tylko "legitymizowaniu" działań resortu.
"Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o zwieszeniu rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach zespołu do spraw statusu zawodowego nauczycieli. Przypomnę, że ten zespół został powołany ad hoc przez minister edukacji, w momencie, gdy rozpoczęły się protesty nauczycieli w 2016 r. Miał on za zadanie rozwiązywanie kluczowych problemów związanych z funkcjonowaniem naszego środowiska" - powiedział Broniarz na konferencji prasowej w Warszawie.

Informację o decyzji prezydium zarządu głównego ZNP dotyczącej zawieszenia udziału w zespole związek przekazał minister w piśmie.

 

Można w nim przeczytać, że prezydium zarządu głównego ZNP niezwykle krytycznie odnosi się do dotychczasowej formuły pracy Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. "Prowadzony podczas spotkań Zespołu dialog był pozorowany i nie doprowadził do wspólnych ustaleń w wielu kluczowych dla pracowników oświaty kwestiach" - napisano.

 

Jednocześnie ZNP wyraża w piśmie przekonanie, że ustalenie zasad dalszej współpracy będzie możliwe i dlatego oczekuje na pilne przekazanie harmonogramu i proponowanej przez MEN tematyki spotkań.

"Do pracy w zespole wrócimy wtedy, gdy będziemy widzieć sens oraz poprawne założenia tematyczne i organizacyjne prac tego zespołu" - powiedział w czwartek (11 stycznia) Broniarz. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Nauczyciel anty zwiąkowy, 2018-03-02 12:10:39

  A potem patologiczne pseudo związki zawodowe jedne i drugie będą wydzierać japię że reprezentują wszystkich pracowników. Pytałęś Broniarz czy pozwolimy Ci odejść od stołu. Związki zawodowe reprezentują TYLKO ZRZESZONYCH PRACOWNIKÓW TZ. twfu członków!!!
 • daszek, 2018-01-11 20:39:55

  Bardzo dobrze się stało, że ten związek niby nauczycielski sam odsuwa się na out.
 • q-ku, 2018-01-11 20:18:54

  trafna decyzja