PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielony Śląsk wita wiosnę najwcześniej

  • GK    21 marca 2011 - 06:00
Zielony Śląsk wita wiosnę najwcześniej

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska wraz z wiceministrem Adamem Zdziebło przywitają wiosnę podczas dzisiejszego happeningu ekologicznego w centrum Katowic.
Akcja „Zielony Kontener”, organizowana w ramach kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk” została objęta patronatem Ministra rozwoju regionalnego, a jej temat jest bezpośrednio związany z realizacją Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też: Góra śmieci jednak ogrzeje Śląsk?

W urzędzie miasta w Katowicach o godz. 10. planowana jest konferencja prasowa z udziałem minister Elżbiety Bieńkowskiej oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka. (zabierz głos/oceń prezydenta)

Organizatorzy akcji „Zielona Wyspa Śląsk” pierwszego dnia wiosny rozdadzą tysiące sadzonek drzew i postarają się nauczyć młodzież ekologicznego podejścia do codziennego życia.

Pokażą proste sposoby na wprowadzanie ekologii do naszych domów i uświadomią Ślązakom, że już dziś w regionie żyje się lepiej, bo powietrze jest coraz czystsze. W końcu województwo jest drugim w kraju regionem pod względem ilości terenów zielonych.

W ramach tegorocznej kampanii ekologicznej wraz z Fundacją Arka zaplanowano m.in.: w centrum Katowic happening „Zielony Kontener”. W kontenerze, który zwykle służy do wywożenia odpadów, przygotowana zostanie ekspozycja dotycząca problemów gospodarki odpadami.

Na zewnątrz zbiornika pojawią się plansze z kolażami ilustrującymi takie problemy, jak dzikie wysypiska śmieci, czy palenie śmieci.

Przewidziano też interaktywne gry, układanie eko puzzli oraz prezentację naświetlającą problem gospodarki odpadami. Pojawi się również praktyczny pokaz segregowania śmieci z uwzględnieniem właściwego przygotowania odpadów, czyli mycia opakowań oraz zgniatania puszek i butelek PET.

W każdym z sześciu miast partnerskich działania i warsztaty ekologiczne zwieńczone zostaną posadzeniem nowego lasu liczącego pięć tysięcy drzew.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.