PARTNER PORTALU
  • BGK

Zlikwidują ponad 50 szkół na Śląsku?

  • PAP    31 stycznia 2014 - 12:25
Zlikwidują ponad 50 szkół na Śląsku?

51 szkół zaplanowano wstępnie do likwidacji - poinformowała w piątek rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk. Zaznaczyła, że zdecydowana większość to placówki, które zostaną zamknięte w wyniku reformy szkolnictwa zawodowego.




14 szkół, w tym m.in. dwa gimnazja i siedem liceów ogólnokształcących znikną z powodu niżu demograficznego oraz braku naboru.

37 szkół zgłoszonych do likwidacji - jak poinformowała Wietrzyk - zostanie zamkniętych ze względu na wdrażaną od kilku lat reformę szkolnictwa zawodowego. Od września 2012 roku trwa m.in. systematyczne wygaszanie liceów profilowanych (poprzez nieprzeprowadzanie naboru do klas pierwszych), które zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, mają zostać zamknięte do 1 września tego roku.

Czytaj też:  Przed wyborami samorządy nie likwidują szkół

Na mocy ustawy likwidowane są też licea uzupełniające i technika uzupełniające dla młodzieży i dorosłych, technika dla dorosłych i zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych.

Wśród szkół zaplanowanych do zamknięcia w woj. śląskim w wyniku tej reformy znalazło się m.in. 10 uzupełniających liceów ogólnokształcących, 11 liceów profilowanych, 14 techników uzupełniających.

W ubiegłym roku do kuratorium wpłynęło ponad 119 uchwał intencyjnych dotyczących zamiaru likwidacji szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. W 2012 było ich ponad 200.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2014-02-03 06:52:22

    Patrzcie ludkowie Co to sie dzieje ! Za chwila cołki Noród zbaranieje !
  • podpisałem, 2014-01-31 22:41:12

    Na Śląsku muszą zamykać szkoły, bo potrzebna jest dalsza kasa dla spółki samo-rządowych Kolei Śląskich, która w niejasny sposób "straciła" 35 mln zł?