PARTNER PORTALU
  • BGK

Żłobek zyskał salę rehabilitacyjną

  • PAP    9 czerwca 2011 - 15:17
Żłobek zyskał salę rehabilitacyjną

Miejski żłobek w Stalowej Woli dzięki unijnemu dofinansowaniu zyskał salę rehabilitacyjną, która wspomaga rozwój dzieci.
Wyposażenie sali kosztowało niespełna 47 tys. zł. To pierwsza tego typu placówka na Podkarpaciu. W ramach unijnego projektu realizowanego przez miasto, zakupiony został sprzęt do zabawy-wspomagający rozwój dzieci oraz do korygowania wad postawy. Podopieczni stalowowolskiego żłobka mają do dyspozycji m.in. suchy basen wypełniony piłeczkami, kolorowe meble wykonane z miękkich materiałów, duże piłki do ćwiczeń oraz specjalistyczne łóżko do masażu.

Czytaj też: Prowadzisz żłobek? Pamiętaj o wpisowym

Jak poinformowała Dorota Szymańska ze stalowowolskiego magistratu, zakup sprzętu rehabilitacyjnego umożliwi wczesne diagnozowanie wszelkich wad postawy oraz wczesne ich wyeliminowanie.

Przypomniała, że według pediatrów ok. 30 proc. dzieci rodzi się z różnego rodzaju problemami wad postawy.

Pieniądze z UE pozwoliły również na remont budynku żłobka, który został ocieplony. Wymienione zostały także instalacje centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna i elektryczna oraz okna i drzwi. Pozyskane fundusze pozwoliły również na powiększenie parkingu przy placówce o dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Modernizacja żłobka była realizowana w ramach programu "Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia w Gminie Stalowa Wola" (oceń prezydenta) o wartości blisko 2,52 mln zł. Urząd miasta pozyskał na ten cel ponad 1,75 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 - 2013 Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.