PARTNER PORTALU
  • BGK

Żłobki pod kontrolą wójta

  • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita    11 stycznia 2013 - 10:05
Żłobki pod kontrolą wójta

Ustawa nie ogranicza władz lokalnych w wykonywaniu czynności kontrolnych wyłącznie do klubów i żłobków wpisanych do gminnego rejestru.
Tak wynika z przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informacji o obowiązkach nadzorczych i kontrolnych - pisze "Rzeczpospolita".

Czytaj też:  Ryczałty za żłobek są do odzyskania

Stosownie do art. 54 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech wójt (burmistrz, prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego sprawuje nad nimi nadzór. Przepis ten stosuje się również do dziennych opiekunów. Nadzorowane są warunki w tych placówkach i jakość opieki.Ustawa nie ogranicza czynności nadzorczych wyłącznie do instytucji znajdujących się w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych czy w wykazie dziennych opiekunów - podkreśla MPiPS.

Czytaj też: Żłobki i kluby dziecięce przebadane

Jednocześnie resort przypomina, że za prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na opiece nad dzieckiem do lat trzech bez uzyskania wpisu do prowadzonego przez gminę rejestru grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.