PARTNER PORTALU
  • BGK

Złodziej nie może kierować szkołą

  • DGP    16 lipca 2015 - 09:04
Złodziej nie może kierować szkołą
Sąd administracyjny w obu kwestiach przyznał rację burmistrzowi i potwierdził, że miał on prawo do natychmiastowego odwołania z funkcji dyrektora placówki oświatowej prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego (fot. flickr)

Prawidłowe zarządzenie placówką edukacyjną nie jest przeszkodą do natychmiastowego odwołania jej dyrektora, który ukradł ze sklepu alkohol.
Występek ten stanowi bowiem zachowanie niegodne w życiu prywatnym – wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego w Białymstoku - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Burmistrz miasta H. w drodze zarządzenia postanowił odwołać bez wypowiedzenia dyrektora zespołu szkół. Uznał on (po uzyskaniu opinii organu pedagogicznego), iż zaistniały szczególne okoliczności do podjęcia niniejszej decyzji. Dyrektor ukarana miała zostać bowiem mandatem karnym w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 119 par. 1 k.w. za kradzież alkoholu w sklepie. Wydarzenie to odbiło się wielkim echem w społeczności 20-tysięcznego miasteczka. Sprawcę wykroczenia oceniono bardzo negatywnie zarówno w prasie, telewizji, jak i na forach internetowych.

Jak wyjaśnił burmistrz, „pani dyrektor dopuszczając się wykroczenia uwłaczającego godności dyrektora szkoły i nauczyciela naruszyła art. 9 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela a dalsze zajmowanie przez nią stanowiska dyrektora placówki oświatowej godzi w interes szkoły i destabilizuje placówki oświatowe w zakresie ich zadań wychowawczych.”

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • EWA, 2015-07-21 19:21:31

    pana dyrektora urlopowac i wyslac na kuracje odwykowa - diagnoza ? pan dyrektor jest chory - alkoholizm - i wcale sie nie wysmiewam! poprzedni ustroj i obecny rozpil ludzi do nieprzytomnosci - i jesli nie kradl ze szkoly z gmina to jest wartosciowym dyrektore i poczekac na wynik kuracji oplaca sie!