PARTNER PORTALU
 • BGK

Zmiany w Karcie Nauczyciela: Minister Zalewska rozmawiała z samorządowcami

 • PulsHR.pl (jm)    20 stycznia 2016 - 19:19
Zmiany w Karcie Nauczyciela: Minister Zalewska rozmawiała z samorządowcami
Spotkanie minister Anny Zalewskiej z samorządowcami ws. Karty Nauczyciela (fot.men.gov.pl)

• Minister edukacji narodowej Anna Zalewska rozmawiała z samorządowcami o nowelizacji Karty Nauczyciela.
• Projekt przewiduje m.in. likwidację tzw. godzin karcianych oraz zmianę zasad prac komisji dyscyplinarnych dla nauczycieli.
• 21 stycznia o proponowanych zmianach w Karcie Nauczyciela Zalewska rozmawiać będzie z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych.
– Chcę, abyśmy wspólnie pracowali nad zmianami w edukacji – powiedziała szefowa MEN na środowym (20 stycznia) spotkaniu z samorządowcami. - Rząd i samorządy są partnerami w prawidłowym funkcjonowaniu systemu edukacji. Musimy pamiętać, że w stosunku do szkoły, ucznia i nauczyciela pełnimy służebną funkcję – powiedziała szefowa MEN.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedzią minister Zalewskiej, MEN przygotował projekt zmian w ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela. Proponowane regulacje to także wypełnienie zobowiązań premier Beaty Szydło zawartych w wygłoszonym 18 listopada 2015 r. exposé, dotyczących m.in. likwidacji tzw. "godzin karcianych", czyli dwóch godzin w tygodniu, które każdy nauczyciel, niezależnie od swego pensum dydaktycznego, czyli obowiązkowego wymiaru lekcji, musi przepracować z uczniami, np. prowadząc zajęcia wyrównawcze. Za prowadzenie zajęć w ramach godzin karcianych nauczyciele nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • liczydło, 2016-02-17 06:53:31

  Karta Nauczyciela zabrania przyznania wcześniejszej emerytury starym nauczycielom z powodu utraty zdrowia i zakazu pracy wydanego przez lekarza medycyny pracy. Bez tego orzeczenia taki stary nauczyciel otrzymałby wcześniejszą emeryturę!! Po 30-dniowej obecności zjawia się w poradni medycyny pracy a ...tam znienacka otrzymuje takie orzeczenie i z minuty na minutę nie ma pracy ani emerytury nawet po 40 latach pracy!!!  rozwiń
 • podpisałem, 2016-01-21 21:34:32

  Do DO ROBOTY !: Nauczyciele (w większości) chcieliby pracować tylko 8 godz. dziennie i tylko w szkole. Czy samo-rządzących stać na wyposażenie tylu stanowisk pracy i płacenie za nadgodziny?
 • DO ROBOTY !, 2016-01-21 18:07:11

  nauczyciele powinni pracować na terenie szkoły 8 godz. dziennie, soboty sa dniami roboczymi.