PARTNER PORTALU
 • BGK

Zmiany w oświacie: Debata na temat edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana" ruszyła

 • Parlamentarny.pl (JS)    5 lutego 2016 - 10:57
Zmiany w oświacie: Debata na temat edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana" ruszyła
W Małopolsce rozpoczęto debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty (fot. men.gov.pl)

• W Małopolsce rozpoczęto debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty.
• Minister edukacji już w styczniu zapowiadała konieczność prowadzenia konsultacji.
• Debaty mają zakończyć się w czerwcu 2016 roku.
– To niespotykane w skali naszego kraju, że zanim przystępujemy do zmian systemu edukacji, chcemy wspólnie z obywatelami, osobami zainteresowanymi polską edukacją, uczniem, rodzicem, nauczycielem, organami prowadzącymi, akademikami, rozpocząć debatę, by wspólnie w lipcu ją podsumować, a w sierpniu i wrześniu przygotować projekt zmian. Projekt ustawy, jak również zmiany podstawy programowej – mówiła minister edukacji Anna Zalewska, zapowiadając rozpoczęcie ogólnopolskich konsultacji.

Debata na temat przyszłości polskiej edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” potrwa do czerwca, a udział w niej weźmie 1840 ekspertów.

Będą oni pracowali w 16 grupach tematycznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (7)

 • mama gimnazjalistki, 2016-02-09 22:07:33

  Likwidacja gimnazjum nie spowoduje, że dzieci zaczną zachowywać się dla nas rodziców dobrze (wygodnie???). Okres tzw buntu, które przechodzi młodzież w tym wieku to nie wina gimnazjum czy jakiejkolwiek szkoły, ale po prostu czysta fizjologia. Jak ów okres przebiegnie zależy przede wszystkim od ro...dziców, a ci są dzisiaj mocno zabiegani.........Moja córka chodzi do gimnazjum i wsparcie, które otrzymujemy że strony szkoły (psycholog, pedagog, doświadczeni nauczyciele w pracy z młodzieżą) jest naprawdę nie do zastąpienia. Mam nadzieję, że młodszą córka też będzie miała szansę uczęszczać do tej szkoły.  rozwiń
 • anna, 2016-02-06 21:48:43

  Do Zlikwidować gimnazja: Nic nie da likwidacja gimnazjum, kochani rodzice popatrzcie jak wychowujecie teraz swoje dzieci, nigdy nie będzie tak jak to było gdy istniała 8- klasowa szkoła.
 • Zuza, 2016-02-06 20:25:48

  Do Zlikwidować gimnazja: Od razu widać, że nie zna się Pani na oświacie. Równy podział nie jest możliwy z wielu powodów.A 8- klasowa szkoła nic nie poprawi, a zrobi kolosalny bałagan. Nawet z tego nie zdajecie sobie sprawy. Trzeba być na dole, w gminach, aby to rozumieć.