Zmiany w oświacie: Debata na temat edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana" ruszyła

• W Małopolsce rozpoczęto debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty.
• Minister edukacji już w styczniu zapowiadała konieczność prowadzenia konsultacji.
• Debaty mają zakończyć się w czerwcu 2016 roku.
Zmiany w oświacie: Debata na temat edukacji "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana" ruszyła
W Małopolsce rozpoczęto debatę na temat planowanych zmian w systemie oświaty (fot. men.gov.pl)

– To niespotykane w skali naszego kraju, że zanim przystępujemy do zmian systemu edukacji, chcemy wspólnie z obywatelami, osobami zainteresowanymi polską edukacją, uczniem, rodzicem, nauczycielem, organami prowadzącymi, akademikami, rozpocząć debatę, by wspólnie w lipcu ją podsumować, a w sierpniu i wrześniu przygotować projekt zmian. Projekt ustawy, jak również zmiany podstawy programowej – mówiła minister edukacji Anna Zalewska, zapowiadając rozpoczęcie ogólnopolskich konsultacji.

Debata na temat przyszłości polskiej edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” potrwa do czerwca, a udział w niej weźmie 1840 ekspertów.

Będą oni pracowali w 16 grupach tematycznych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Likwidacja gimnazjum nie spowoduje, że dzieci zaczną zachowywać się dla nas rodziców dobrze (wygodnie???). Okres tzw buntu, które przechodzi młodzież w tym wieku to nie wina gimnazjum czy jakiejkolwiek szkoły, ale po prostu czysta fizjologia. Jak ów okres przebiegnie zależy przede wszystkim od ro...dziców, a ci są dzisiaj mocno zabiegani.........Moja córka chodzi do gimnazjum i wsparcie, które otrzymujemy że strony szkoły (psycholog, pedagog, doświadczeni nauczyciele w pracy z młodzieżą) jest naprawdę nie do zastąpienia. Mam nadzieję, że młodszą córka też będzie miała szansę uczęszczać do tej szkoły. rozwiń

mama gimnazjalistki, 2016-02-09 22:07:33 odpowiedz

Do Zlikwidować gimnazja: Nic nie da likwidacja gimnazjum, kochani rodzice popatrzcie jak wychowujecie teraz swoje dzieci, nigdy nie będzie tak jak to było gdy istniała 8- klasowa szkoła.

anna, 2016-02-06 21:48:43 odpowiedz

Do Zlikwidować gimnazja: Od razu widać, że nie zna się Pani na oświacie. Równy podział nie jest możliwy z wielu powodów.A 8- klasowa szkoła nic nie poprawi, a zrobi kolosalny bałagan. Nawet z tego nie zdajecie sobie sprawy. Trzeba być na dole, w gminach, aby to rozumieć.

Zuza, 2016-02-06 20:25:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE