PARTNER PORTALU
  • BGK

Znajdą się miejsca dla trzylatków?

  • PAP    12 marca 2010 - 08:10

Od przyszłego tygodnia zaczyna się nabór do stołecznych przedszkoli. Rodzice trzylatków obawiają się problemów ze znalezieniem wolnych miejsc.
Dlaczego? Z zaleceń MEN wynika, że pierwszeństwo mają mieć pięciolatki, nawet jeśli wcześniej nie chodziły do przedszkola. Ponadto w wielu przedszkolach nie będzie możliwości zorganizowania tylu grup dla trzylatków co w ubiegłym roku, bo nie ma już sześciolatków, których można przenieść do zerówek w szkołach, by w ten sposób uzyskać dodatkowe miejsca. Wreszcie trzylatków znów jest więcej - 17,2 tys., a miejsc dla nich jest 12,5 tys. Tu jest pies pogrzebany, bo nikt nie wie, ile dzieci do przedszkola zgłoszą rodzice - a z roku na rok coraz chętniej to robią.

Władze miasta nie przewidują problemów poza kilkoma dzielnicami (najgorzej ma być w Ursusie i na Białołęce). Uważają, że bardzo dużo dzieci przyjęto do przedszkoli już od stycznia, więc nie będą uczestniczyć w najbliższej rekrutacji. Ponadto w Warszawie przybyło w ciągu roku ponad 1,5 tys. miejsc. Do szkół wyprowadzi się kolejnych 50 zerówek i w ten sposób powstanie miejsce dla trzylatków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: