PARTNER PORTALU
  • BGK

Znany Chełmianin Roku 2010

  • chelmonline.pl    19 czerwca 2011 - 09:52
Znany Chełmianin Roku 2010

Profesor Józef Zając został wybrany Chełmianinem Roku 2010.
Laureat jest profesorem dr hab. KUL oraz docentem Uniwersytetu w Joensuu w Finlandii. Od 1973 do 1996 pracował w PAN, gdzie otrzymał stopień doktora i tytuł doktora habilitowanego. Rektor Zając jest specjalistą z zakresu zastosowań analizy zespolonej i matematyki w ekonomii, ma na swoim koncie ponad 80 prac naukowych publikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Od 2001 roku jest rektorem PWSZ w Chełmie.

Czytaj też: Chełm kręci z Warszawą

Honorowy tytuł „Chełmianina Roku" został ustanowiony w 1997 r. Nadawany jest chełmianom wyróżniających się szczególną aktywnością zawodową, pracą społeczną, zaangażowanym działaniem na rzecz innych. Dotychczas laureatami tytułu byli: Krzysztof Grabczuk, Andrzej Kosior, Witold Grela, Dariusz Jabłoński, dr n. med. Wojciech Krawczyk, Jolanta Kropp, Longin Jan Okoń, Stanisław Adamiak i Grzegorz Gorczyca, Zbigniew Lubaszewski.

Tytuł nadawany jest każdego roku. Jego laureatem można zostać tylko raz. Kandydatów do tytułu mógł zgłosić każdy - osoby fizyczne i prawne, organizacje społeczne, stowarzyszenia i instytucje. Zgłoszenia przyjmowane były do 31 maja. Na listę kandydatów chełmianie wpisali- Tadeusza Bonieckiego, Wojciech Hetmana, Zbigniewa Hołysza, Krzysztofa Kołtuna, Waldemara Kozłowskiego i Józefa Zająca. Laureata wyłoniła Kapituła, pod przewodnictwem prezydent Agaty Fisz (oceń prezydent).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.