PARTNER PORTALU
 • BGK

Znów uczniowie protestują bo łączą szkoły

 • tvs.pl    29 marca 2012 - 10:10
Znów uczniowie protestują bo łączą szkoły

Najpierw był dramat uczniów w Bytomiu, później sukces w Bielsku-Białej, a teraz podobny problem w Katowicach. Urzędnicy chcą połączyć trzy zespoły szkół w jeden.
To nie podoba się rodzicom i nauczycielom, bo jak mówią, ich dzieci będą uczyły się w szkole o znacznie niższych standardach. Ich zdaniem dialogu z urzędnikami właściwie nie ma, dlatego sami złożyli wizytę w urzędzie miejskim.

Urzędnicy trzy szkoły, których budynki sąsiadują ze sobą, planują zlikwidować i przenieść do jednego budynku - jako jeden zespół szkół. Zmiana adresu czeka min. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, w którym uczą się przyszli geodeci i architekci. Uczniowie od września mieli by się przenieść niedaleko bo do stojącego obok ich obecnej szkoły budynku. - Tak wszyscy w razem mamy przenieść się do Zespołu Szkół Odzieżowych, czyli budynku o standardzie strasznym - stwierdza Mariola Szewczyk, absolwentka ZSTiO w Katowicach.

Lista obaw, jakie pomysł wzbudza jest bardzo długa. Na jej szczycie to, że uczniowie mieliby się przenieść do budynku, którego część wymaga gruntownego remontu. Wybór był prosty, trafiło na tę szkołę, bo jest największa. - Przeniesieni do szkoły, gdzie będziemy chodzić z uczniami szkoły budowlanej jak i odzieżowej, a chcemy w pewien sposób zachować swoją autonomiczność - mówi Ewa Branca, uczeń ZSTiO w Katowicach.

Do wyobraźni urzędników to jednak nie przemawia. Tu  ekonomia ma  decydujące znaczenie. Urzędnicy mówią o prawie dwóch milionach złotych oszczędności rocznie. Nie wspominają jednak o nakładach, jakie trzeba będzie ponieść na remont przynajmniej części budynku obecnej odzieżówki.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (3)

 • foster, 2012-03-29 10:38:05

  i znów się koło zamyka... zawsze jakieś problemy, które odbijają się na bezsilnych...
 • Usz.KO., 2012-03-29 10:31:44

  Ale to trzeba chcieć! I móc !
 • Keson, 2012-03-29 10:24:19

  lepiej łączyć niż dzielić!!!!!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: