PARTNER PORTALU
 • BGK

ZNP naciska na mniejsze klasy, by ratować nauczycieli

 • PAP/Gazeta Wyborcza    7 czerwca 2013 - 06:41

MEN szacuje, że w tym roku pracę straci ok. 7 tys. nauczycieli.
Jak alarmuje "Gazeta Wyborcza", problemy z pracą w rzeczywistości dotkną znacznie więcej nauczycieli - bo część w szkole zostanie, ale będzie miała zmniejszoną liczbę godzin.

Czytaj też: Od września redukacja etatów w szkołach

"Samorządy, zamiast zwalniać, mogłyby tworzyć mniejsze klasy. Ale im, niestety, nie o to chodzi, żeby w szkole było lepiej, tylko żeby było taniej" - mówi Ryszard Kowalik, szef kujawsko-pomorskiego ZNP.

Czytaj też: Nie chcą tworzyć klas na siłę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • olo, 2013-06-08 12:31:57

  dumne oczko@ Dlaczego nauczyciele (ki) mają być szczególnie traktowani ? Podzielam opinię "księgowego". "dumne oczko" może jest rzeczywiście jakimś "szczególnym przypadkiem" pod względem umysłowym.
 • dumne oczko, 2013-06-08 09:17:35

  Nauczyciel jest szczególnym zawodem i tak powinien być traktowany. Święte krowy to może takie księgowe i faceci w sfeminizowanym zawodzie księgowego? Jakim prawem tak się wyrażasz, o obcych sobie, ludziach? Zajmij sie swoją pracą i nie komentuj czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia.
 • podpisałem, 2013-06-07 23:52:53

  Zwolnić nauczycieli i zapłacić Im kuroniówkę zamiast obniżenia liczby uczniów w klasie i, tym samym, polepszenia warunków nauki - oto filozofia samo-rządzących!