ZNP naciska na mniejsze klasy, by ratować nauczycieli

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 07-06-2013
  • drukuj
MEN szacuje, że w tym roku pracę straci ok. 7 tys. nauczycieli.

Jak alarmuje "Gazeta Wyborcza", problemy z pracą w rzeczywistości dotkną znacznie więcej nauczycieli - bo część w szkole zostanie, ale będzie miała zmniejszoną liczbę godzin.

Czytaj też: Od września redukacja etatów w szkołach

"Samorządy, zamiast zwalniać, mogłyby tworzyć mniejsze klasy. Ale im, niestety, nie o to chodzi, żeby w szkole było lepiej, tylko żeby było taniej" - mówi Ryszard Kowalik, szef kujawsko-pomorskiego ZNP.

Czytaj też: Nie chcą tworzyć klas na siłę

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

dumne oczko@ Dlaczego nauczyciele (ki) mają być szczególnie traktowani ? Podzielam opinię "księgowego". "dumne oczko" może jest rzeczywiście jakimś "szczególnym przypadkiem" pod względem umysłowym.

olo, 2013-06-08 12:31:57 odpowiedz

Nauczyciel jest szczególnym zawodem i tak powinien być traktowany. Święte krowy to może takie księgowe i faceci w sfeminizowanym zawodzie księgowego? Jakim prawem tak się wyrażasz, o obcych sobie, ludziach? Zajmij sie swoją pracą i nie komentuj czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

dumne oczko, 2013-06-08 09:17:35 odpowiedz

Zwolnić nauczycieli i zapłacić Im kuroniówkę zamiast obniżenia liczby uczniów w klasie i, tym samym, polepszenia warunków nauki - oto filozofia samo-rządzących!

podpisałem, 2013-06-07 23:52:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE