PARTNER PORTALU
  • BGK

ZNP: Protest nauczycieli także w interesie samorządów

  • AW    5 października 2015 - 18:38
ZNP: Protest nauczycieli także w interesie samorządów
Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)

O wsparcie demonstracji i ułatwienie członkom oświatowych związków zawodowych udziału w proteście, który odbędzie się 14 października w Warszawie - zaapelował do samorządowców Związek Nauczycielstwa Polskiego.
Sławomir Broniarz, prezes ZNP w piśmie do prezydentów, starostów, marszałków i radnych przypomina, że w Dniu Edukacji Narodowej jego związek razem z Krajową Sekcją Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” organizuje w Warszawie ogólnopolską demonstrację pracowników oświaty oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak podkreśla, ta wspólna, od wielu lat, akcja protestacyjna dwóch nauczycielskich związków zawodowych spowodowana jest spadkiem udziału wydatków na oświatę w relacji do PKB.

Odczuwają to też gminy i powiaty

- Budżety jednostek samorządu terytorialnego zostały nadmiernie obciążone ogromną częścią kosztu wykonywania tychże zadań. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że niedofinansowanie oświaty jest przyczyną wielu problemów, których skutki odczuwają uczniowie, nauczyciele, a także samorządy - podkreśla Broniarz. - Naszym zdaniem, wszystkie zadania edukacyjne powinny być finansowane z budżetu państwa. Jestem przekonany, że ten postulat jest bliski także wielu przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego.

Zdaniem ZNP, domagając się zwiększenia nakładów na edukację związkowcy działają we wspólnym interesie pracowników oświaty i organów prowadzących szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.