PARTNER PORTALU
  • BGK

ZNP w obronie przedszkola w Biskupcu

  • PAP    9 września 2011 - 16:50
ZNP w obronie przedszkola w Biskupcu

Na głównym placu Biskupca w piątek po południu zebrało się około 200 osób, w tym nauczyciele i pracownicy oświaty z warmińsko-mazurskiego ZNP. Przyjechał też prezes ZNP Sławomir Broniarz.
W manifestacji biorą udział wychowawcy przedszkola i rodzice, którzy od tygodnia prowadzą strajk okupacyjny w biskupieckim przedszkolu. Przynieśli kilkanaście transparentów z hasłami, m.in.: „Nic o nas bez nas”, „Stop likwidacji ostatniego przedszkola w Biskupcu” i „Piątka lubi dzieci, pani burmistrz – nie”.

Czytaj też: Zaostrza się strajk w przedszkolu w Biskupcu


Zdaniem wychowawczyni z Przedszkola „Piątka” Bożeny Hetman, manifestacja ZNP jest wyrazem niezadowolenia z niekorzystnych zmian w oświacie przedszkolnej. „Mamy nadzieję, że pokaże, jaka jest skala tego problemu” – powiedziała Hetman.

Protestujący chcą obniżenia ustalonej na 3,95 zł opłaty za każdą ponadprogramową godzinę pobytu dziecka w biskupieckim przedszkolu. Domagają się też odwołania dyrektorki placówki, anulowania umowy o wynajęciu niepublicznemu przedszkolu pomieszczeń w tym samym budynku oraz gwarancji władz miasta, że „Piątka” nie będzie w przyszłości sprywatyzowana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-09-12 22:27:44

    Brawo Rodzice! Cholernie nam potrzeba takich postaw. U nas w Lubieniu Kujawskim rodzice walczą o swojego nauczyciela dla swoich milusińskich z klasy trzeciej SP. Pani dyrektor mówi -NIE-. I nie przedstawia logicznego uzasadnienia swej decyzji. Do diabla z takim dyrektorem.