ZNP wejdzie w spór zbiorowy z rządem?

W przypadku niespełnienia przez rząd związkowych postulatów Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego upoważnił Prezydium Zarządu Głównego ZNP do podjęcia uchwały o wejściu w spór zbiorowy z rządem.
ZNP wejdzie w spór zbiorowy z rządem?

ZG ZNP wydał postanowił, że w związku z toczącymi się w Sejmie pracami nad nowelizacją ustawy o systemie oświaty, zobowiązać wszystkie ogniwa związkowe do kontynuowania ogólnopolskiej akcji protestacyjnej "Dość tego!".

Czytaj też: ZNP daje MEN ultimatum w sprawie Karty Nauczyciela

Jak pisze ZG ZNP w przypadku niespełnienia warunku wykreślenia z projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1917) zapisów umożliwiających m.in:

*przekazywanie szkół i placówek bez względu na liczbę uczniów lub słuchaczy do prowadzenia związkom międzygminnym lub związkom powiatów;

*zatrudnianie w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego do pracy z dziećmi osób niebędących nauczycielami:

*zatrudnianie w szkołach podstawowych nauczycieli na zasadach określonych w Kodeksie pracy (osoby wspierające nauczycieli);


Zarząd Główny ZNP upoważnia Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego do podjęcia uchwały o wejściu w spór zbiorowy z rządem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zdaje się, że już przerabialiśmy rządy klasy robotniczej i gnojenie inteligencji i co z tego wynikło? A co do skutków likwidacji zawodówek to trudno się nie zgodzić, tylko, że robotnik też nie może być matołem!

msl, 2013-11-27 12:45:00 odpowiedz

Tak Donek masz racje. Nie trzeba nam magistrow bo jest ich pelno w PUP. To dzieki likwidacji szkolnictwa zawodowego i postawieniu na to ze kazdy musi byc magisterm mamy tyle ludzi z akademickim wyksztalceniem bez perspektyw. A klasa robotnicza prezentuje czasem wiekszy poziom od przecietnego nauczyc...iela ktory oprocz podrecznika nie czta nic rozwiń

GRZES, 2013-11-26 17:21:52 odpowiedz

Rolnicy, ślusarze i mechanicy do szkól. Kto jak nie klasa robotnicza najlepiej wyształci przyszłe polskie społeczeństwo. Europie trzeba siły roboczej, Polacy są najlepsi w skrecaniu rur i spawaniu. Polska robotnicza dla Europy. Polska Donalda Tuska krajem robotników i rolników. Lepszy jeden rolnik n...iz dwóch profesorów! rozwiń

Donek, 2013-11-26 16:29:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE