PARTNER PORTALU
  • BGK

Zostań wynalazcą roku

  • AT/mat.pras.    30 listopada 2011 - 20:39

Jeszcze do 2 grudnia 2011 można zgłaszać prace w ramach I edycji konkursu „Wynalazek roku” organizowanego przez Miasto Poznań. Projekt jest elementem programu edukacyjnego „Poznań know how workshops” i ma na celu wyróżnianie i promocję zdolnych twórców, ich unikatowych pomysłów i ambitnych przedsięwzięć biznesowych.
Najciekawsza koncepcja zostanie uhonorowana tytułem „Wynalazek roku” oraz wyróżniona nagrodą finansową.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma pomysł na innowacyjną usługę, koncepcję lub produkt. Wystarczy zarejestrować się na stronie workshops.poznan.pl i wypełnić formularz. Opis zgłoszenia można wzbogacić o zdjęcia, rysunki, prezentacje lub filmy.

6 grudnia 2011, spośród wszystkich zgłoszonych prac, jury konkursu wybierze maksymalnie cztery najlepsze, które zakwalifikują się do II. etapu – prezentacji projektów przed jury. W gronie jury znajdą się przedstawiciele biznesu, środowisk akademickich oraz Urzędu Miasta Poznania (zabierz głos/oceń prezydenta). Finał konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na 28 grudnia 2011.

Do tej pory do konkursu zgłoszono już między innymi pomysły na: odkurzacz do liści, szafę grającą napędzaną puszkami aluminiowymi, produkcję nowej odmiany pieczywa żytniego oraz filtry akustyczne do wkładów kominowych. 

Poznań know how workshops, w ramach którego prowadzony jest konkurs, to cykl warsztatów i spotkań przedstawicieli nauki, kultury i sztuki realizowanych w Poznaniu. Prowadzone zajęcia są okazją do poszerzania wiedzy i rozwijania posiadanych umiejętności.

Projekt skierowany jest do osób z całej Polski. W jego ramach zorganizowano już szereg wydarzeń edukacyjnych i naukowych, m.in.: Międzynarodową Konferencję Allegro e-nnovation, Warsztaty Tańca Współczesnego – projekt Polskiego Teatru Tańca, Scenę Moliera – unikatowy w skali kraju projekt nauki języków przez teatr czy też Noc Naukowców – warsztaty naukowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.