PARTNER PORTALU
  • BGK

Zrobią z młodych prawdziwych liderów

  • PAP    14 sierpnia 2012 - 11:25
Zrobią z młodych prawdziwych liderów

Młodzi ludzie chcący zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinie politologii, ekonomii, etyki i komunikacji społecznej mogą wziąć udział w zajęciach Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. W Katowicach ruszyła właśnie rekrutacja do drugiej edycji tego projektu.
Inauguracja akademii nastąpi 13 października. Kurs potrwa cztery miesiące. Już teraz można zapisywać się na stronie internetowej projektu. W zajęciach można będzie uczestniczyć osobiście albo przez internet, w formule e-learningu.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości.

Projekt nastawiony jest na edukację młodych ludzi rozważających zaangażowanie w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, kadrę zarządzającą organizacji pozarządowych. Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę w Katowicach. Program składa się z czterech modułów: polityka, ekonomia, etyka i komunikacja społeczna.

Zajęcia poprowadzą naukowcy z Uniwersytetów Śląskiego i Jagiellońskiego oraz eksperci-praktycy z organizacji pozarządowych. Zaplanowano też wykłady gości specjalnych: ekspertów, dziennikarzy, polityków, przedsiębiorców, ludzi sukcesu.

Kurs będzie zakończony egzaminem. Na najlepszych czeka m.in. płatny staż w amerykańskim wolnorynkowym Goldwater Institute w Phoenix oraz w Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości. Uzyskają też możliwość uczestnictwa w szkołach letnich w Pradze i w Waszyngtonie oraz w seminariach wolnościowych w Słowenii i na Ukrainie.

Organizatorzy z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości podkreślają, że akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych i pełnych pasji. "Oferujemy poważne wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych osób (). Przed naszymi absolwentami otwierają się nowe ścieżki rozwoju kariery" - ocenił szef projektu i prezes fundacji Jacek Spendel.

Większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.