PARTNER PORTALU
  • BGK

Związkowcy mają chrapkę na prywatne szkoły

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    7 lipca 2015 - 06:09
Związkowcy mają chrapkę na prywatne szkoły
Nie tylko pracownicy etatowi mogą należeć od związków (fot.pixabay)

Szefowie oświatowych związków zawodowych namawiają nauczycieli zatrudnionych na śmieciówkach, aby zapisywali się do ich organizacji. Proponują im także posady działaczy związkowych.
Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w czerwcu orzekł, że nie tylko pracownicy etatowi mogą należeć od związków.

Związkowcy kuszą nauczycieli

 Eksperci nie mają wątpliwości, że właścicieli prywatnych szkół i przedszkoli (zatrudniają 115 tys. pedagogów, najczęściej na umowach cywilnoprawnych) czekają ciężkie czasy.

Związkowcy kuszą nauczycieli wszystkim czym się da, także funkcjami działaczy związkowych. Te pomysły nie podobają się właścicielom prywatnych placówek, którzy nie wyobrażają sobie, by mieli trudności ze zwolnieniem kiepskiego pracownika, który jako działacz związkowy jest prawnie chroniony.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • A. Koza, 2015-07-08 07:52:32

    Szkoły społeczne, nie prywatne, to nadzieja na opamiętanie się związków zawodowych. Pora, aby związkowcy zaczęli liczyć pieniądze nie tylko te na "dziś" dla nauczycieli, ale i te na "jutro" i "pojutrze". Obecnie związki zawodowe przyczyniają się do likwidacji szkół wiej...skich i degradacji wsi.  rozwiń
  • Seniorka , 2015-07-07 07:32:58

    A tak krytykuje się dawne dzieje.Bywały niektóre nieetyczne postępowania.Nie idźcie związkowcy tą drogą.Rozumu i wieku kaźdemu przybyło.