PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

MEN: podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r. nie są podyktowane oszczędnościami

• Belfer, 2018-04-20 22:55:32

Niedługo nie będzie komu pracować w szkołach, przynajmniej w Warszawie, gdzie po studiach osoby z wyższym wykształceniem dostają na Dzień Dobry przynajmniej 4000pln na rękę (oczywiście w korporacjach zagranicznych). Pani Minister, żenada w Pani wykonaniu, te podwyżki to jakiś śmiech na sali. Jak Pani wycenia niegdyś swoją pracę, a także pracę swoich koleżanek i kolegów nauczycieli. Czy naprawdę Polski nie stać na dobrze opłacanych pedagogów?
  • Ania, 2018-04-12 15:48:08

To jest szok nauczycielom specjalistom podniesiono tygodniowo limit godzin, zabrano dodatek wiejski. Jeszcze tak źle nie było, a te podwyżki to obraza dla ludzi wykonujących ten zawód.
  • Rom, 2018-04-09 09:48:21

Nauczyciel dyplomowany, prawie 39 lat pracy: dlaczego jestem upokarzany "podwyżką" w wysokości 140 zł ?! Wstyd przyznawać się do przynależności do tej branży!
  • jana, 2018-04-04 22:18:18

W Zachodniopomorskiem żadnych podwyżek na koncie.
  • Elżbieta, 2018-04-04 18:24:41

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 30-letnim stażem pracy. Dzisiaj otrzymałam wypłatę po tak okrzyczanej podwyżce. Niestety byłam nią zawiedziona. Moja wypłata netto to 2843,93 zł . Podwyżka wyniosła 129,19 zł. Ministrowie otrzymali prawie dwa razy większe premie niż moje roczne zarobki. Trudno sobie wyobrazić pieniądze jakie biorą rocznie z podstawowej wypłaty.Jak rząd nie wstydzi się tak nisko opłacać ludzi, od których zależy edukacja dzieci. Przez te 30 lat niczego się nie dorobiłam. Tak naprawdę to nie stać nas co roku nawet na porządne wakacje. Jeździmy na nie raz na kilka lat.
  • Joanna, 2018-04-03 15:57:00

Do Joannna: Bo to taki żarcik na prima aprilis dla nauczycieli był :D PS Jestem nauczycielem kontaktowym i również żadnej podwyżki nie otrzymałam.
  • Joannna, 2018-04-03 15:17:01

Szanowna Pani minister żadnej podwyżki od 1 kwietnia 2018r. nie dostałam,a jestem nauczycielem dyplomowanym. Więc nie wiem co mam o tym myśleć.
  • StereoBelfer, 2018-03-26 17:53:38

A ktoś wie co po tym 2020?, Znowu będziemy czekać na lepszą zmianę?, ,.. z 5 lat?.. więcej??
  • 07999, 2018-03-06 19:07:37

N-l Czegoś tu nie rozumiem.... mieszkanioww dla nauczycieli pracującyxh na wsi 300 czy 55 zl na osobę? Ciekawe? Bo ja dostawałam 14 zl. na osobę!!! Wszystko jak zawsze wielką tajemnicą jest: motywacje dla przydupasów, nagrody podobnie, a pracować muszą niedoceniani..... aby zasłużyć. Mają szczęście że ta praca, mimo wszystko, daje mi nadal satysfakcję. Aaa jeszcze jedno: jak wice może co roku dostawać nagrody za swoją pracę, skoro co miesiąc dostaje za nią dodatek funkcyjny? Może ktoś wie?
  • El, 2018-02-28 13:38:07

Do Ona: oj podziekujemy przy
  • Małgosia, 2018-02-27 20:33:30

do rysia; Nie wiem czy nauczyciele dyplomowani to, lepszy sort ale oczywiste jest to że włożyli wiele pracy żeby uzyskać najwyższy stopień awansu zawodowego - staż 2 lata i dziewięć miesięcy podczas którego intensywność działań wychowawczych, dydaktycznych, społecznych jest ogromna - mnóstwo szkoleń, kursów kwalifikacyjnych, podyplomówek itp., a na koniec trzeba było wszystko opisać, przyporządkować do odpowiednich paragrafów, uzyskać pozytywną ocenę dyrektora i złożyć całość w Kuratorium i czekać co odpowiedzą, czy dopuszczą do rozmowy - obrony przed komisją. Jak wszystko się uda to mamy dyplomowanego. Może nie lepszy sort nauczycieli ale ogromny wkład pracy, poszerzenie wiedzy, umiejętności, zdolności, wykorzystanie tego w pracy z dziećmi. Proponuje Ci nie oceniać innych tylko samemu przystąpić do awansu na nauczyciela dyplomowanego. W tym zawodzie trzeba cały czas się dokształcać, szkolić. Jeśli komuś się nie chce powinien pożegnać się z tą profesją.
  • Ona, 2018-02-27 19:51:10

Podziękujemy politykom w najbliższych wyborach!
  • Ona, 2018-02-27 19:49:01

Myślę, że należy się odpowiednie podziękowanie politykom przy urna wyborczych, a pracować powinniśmy tak, jak nas się (nie) ceni.
  • Kaska, 2018-02-19 07:59:25

Czy ktos widzial...Broniarza? Przewodniczacego ZNP? Szukam go i szukam i nic? Schowal sie w dziurke gdzies zaszczutyi juz sie nie rusza. Panue Przewodniczacy po prostu WSTYD.
  • też ja, 2018-02-16 20:07:50

Do Ja: Nie doczytała Pani tego co jest napisane przed tabelą." Dotyczy przede wszystkim nauczycieli, którzy ukończyli: - studium nauczycielskie, - studium wychowania przedszkolnego, - studium nauczania początkowego, - pedagogiczne studium techniczne. A także m.in. trenerów i osób posiadających tytuł mistrza w zawodzie. Po nowelizacji będą ich obowiązywały minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego takie same jak dla nauczycieli trzeciego poziomu wykształcenia. Rozporządzenie wejdzie w życie 1 kwietnia 2018 r."

Wyszukiwarki

Polecane oferty:

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.