PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

"Tworzenie wojewódzkich planów gospodarki odpadami to operacja polityczno-biznesowa na dużą skalę"

• i odpadów kupa..., 2018-05-12 08:19:34

Do polskiego systemu gospodarki odpadami wpuszczono jeszcze w XX wieku chciwość - czyli wbrew unijnym standardom zlikwidowano gminny publiczny monopol na odbiór i zagospodarowanie odpadów wpuszczając operatorów kręcenia lodów na comiesięcznych obywatelskich opłatach za śmieci... To "dzięki" temu jesteśmy najgorsi i najdrożsi w Europie... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/kto-zarabia-na-odpadach-na-pewno-nie-gminy,98608.html ... Niektórzy jednak wciąż rżną głupa, że nie wiedzą dlaczego jest drogo i obieg zamknięty polega w Polsce na czeluści śmieciarki która przejeżdża obok czarodziejskiego dekodera kodów dzięki któremu wyskakuje do sprawozdań 25 procent odzysku odpadów...
  • Sprawdzam, 2018-05-11 08:24:28

Do dżon: zadzwoniłem do Mirosławca żadnych nowości. Czy chodzi o Mirosławiec - tel. um 67 259 50 42. Proszę o konkrety.
  • dżon, 2018-05-10 09:29:55

Gmina zadowolona bo... tanio, sprawnie i terminowo. To jest krótkowzroczne i egoistyczne. Skupmy się na dalszej ścieżce postępowania z odebranymi odpadami, to jest łańcuch, który powinien funkcjonować na każdym etapie, aż po skuteczny recykling, odzysk i unieszkodliwianie. Wystarczy podpytać się u włodarzy Mirosławca na czym polega ich kreatywność.
  • Monika, 2018-05-09 12:29:43

Zmiany, zmiany, zmiany... a kto za to zapłaci? Może miłościwie nam panujący się określą... 2 pojemniki, 3, 5, 10? Niech siądą raz, zastanowią się i napiszą coś porządnie, a nie co chwila coś zmieniają :(
  • Marek, 2018-05-09 12:25:57

U nas ATF (wcześniej Eko-Fiuk) odbiera odpady od lat i mam nadzieję, że tak zostanie. Taniej, niż w innych okolicznych gminach i zawsze w terminie. Tylko tyle i aż tyle.
  • ciekawy, 2018-05-09 10:19:25

arik... rozwiń proszę myśl. ATF wygrało u nas przetarg na odbiór odpadów z gigantyczną przewagą i jestem ciekaw opinii ludzi mających doświadczenie we współpracy z nimi. Tylko proszę o argumenty merytoryczne, a nie rzucanie pustymi oskarżeniami ;)
  • arik, 2018-05-09 09:35:55

Radziłbym redaktorowi lepiej dobierać rozmówców. Firma Eko-Fiuk nie jest godna do naśladowania, o czym redaktor bez zbędnej trudności może się dowiedzieć.

Wyszukiwarki

Polecane oferty: