Poniedziałek, 22 grudnia 2014 
  • PARTNERZY PORTALU

KOMENTOWANY TEKST

Zawody bez licencji

KOMENTARZE

nie można się do tego przyzwyczajac tylko ułatwić komunikację z młodymi ludzmi

foster, 2012-03-11 22:27:25 odpowiedz

Zawody,zawody...Wszystko trzeba zrozumieć i do wszystkego trzeba się przyzwyczaić?

Gryczany, 2012-03-11 19:16:20 odpowiedz

Żeby tylko to nie były zawody miłosne! Na to nigdy nie było licencji.Chyba że sie myle?

Amam, 2012-03-09 12:27:47 odpowiedz

Cóż! nareszcie Ktoś sie odważył rozpędzić świete "krowy" Lobbyści na rzecz licencji stworzyli lat temu kilkanaście "wspaniale diałający" system szkoleń, których ukończenie pozwalało na przystapienie do egzaminu.
Obsadzono stanowiska wybrano prelegentów i maszynka do robienia Kasy zaczęła sie kręcić. Tłumaczenia -" to dla dobra klientów" było bzdurą. chodziło wyłącznie o własny interes. Brałem udział w dyskusjach- "słuchaj Franek, ty obejmiesz taki a taki rejon i będziesz miał z tego na czysto np 20 000 miesiecznie. Nie możemy stracić takiej kasy i róbmy wszystko, aby proponowane ustawy zostały uchwalone. I zostały

Jacek, 2012-03-08 09:30:18 odpowiedz

chyba jest pomyłka w tresci artykułu bo raczej przybędzie bezrobotnych niż miejsc pracy, stracą pracę wszyscy pracujący "wokół" tych licencji np. firmy szkoleniowe, szkoleniowcy, pracownicy administracyjni itd. oraz licencjonowanych, którzy już teraz mają trudności by utrzymać się ze swojej pracy bo ci, którzy pracują na etatach i dodoatkowo wykonują zawód licencjonowany poprostu mogą oferowac niższe stawki bo nie płacą ZUSU i innych podatków tego typu. Chyba lepiej byłoby jasno zapisać, ze jak się wykonuje zawód licencjonowany to tylko w formie działności gospodarczej a nie chałpniczo

Mirosław, 2012-03-07 07:56:12 odpowiedz

Ciekawe czy uwolnią projekty instalacji wewnętrznych w budynkach mieszkalnych, wg prawa maja byc schematy a URZĘDNICY Wymagają PROJEKTU SPORZĄDZONEGO PRZEZ OSOBĘ POSIADAJĄCA UPRAWNIENIA, gdy dochodzi do realizacji najczęściej hydraulik lub elektryk który wykonuje taka instalacje w naszym domu i tak opiera się na swoich doświadczeniach a nie na projekcie który musial byc sporządzony i nie jest wykorzystywany.

UA Budowlany, 2012-03-05 15:13:40 odpowiedz

akurat piekarz to zawód który by wykonywać wymaga "licencji", to tak zwane uprawnienia czeladnicze i później wyżej tytuł mistrzowski, uzyskujesz go ucząc się u boku mistrza cechowego.
Nadmiaru konkurencji nie ma sie co obawiać, w przypadku np adwokatów liczy się wiedza którą zdobywasz podczas studiów, to ze otwieraja zawód nie oznacza że człowiek z ulicy bez wykształcenia będzie mógł otworzyć kancelarię. Taki system sprawdził się w Stanach Zjednoczonych gdzie wykształcony inteligentny człowiek może dojść do czegoś w wybranym zawodzie a nie jest ograniczany przez nepotyzm panujący w "rodzinnych" kancelariach

Kage, 2012-03-04 10:41:40 odpowiedz

Czy ktoś w ogóle czytał listę tych zawodów??? Jak można być przewodnikiem górskim beż licencji? Lub adwokatem i syndykiem sądowym??? to jakiś absurd!!!! Ale mój faworyt to trener klasy mistrzowskiej :)))))) jak My nawet zawodowców mamy beznadziejnych przeważnie :(((

Magda, 2012-03-03 22:40:18 odpowiedz

Być może zmniejszy się liczba bezrobotnych ale za jakie pieniądze będą Ci ludzie musieli pracować???? Konkurencja doprowadzi do tego, że część ludzi odjedzie z zawodu bo nie będzie się opłacało... I wynikiem czego będzie nowe bezrobocie...

Być może, 2012-03-02 11:13:08 odpowiedz

Oczywiście każda strona ma swoje racje, tylko ciekawe komu zaszkodzi nieznajomość przepisów. A piekarz to akurat zawód, do którego nie trzeba mieć licencji :)) Brawo za wiedzę :))

Magda, 2012-03-01 20:36:27 odpowiedz

biura "łapią" młodziaków bez doświadczenia do pracy - zdobywania ofert, bez stałego wynagrodzenia (tylko prowizja) pod szyldem jednego oldmana z licencją, którego czasami na oczy nie widzą, mają krótkie szkolenia i wio, po trzech miesiącach nie zarobiwszy nic odchodzą, a oferty w biurze zostają, po każdej transakcji gość z licencją dostaje swój udział, nawet, jak palcem nie kiwa, a licencji np. użycza, w zw. z tym biura oferują niski poziom usług, bezczelność, arogancję i pazerność. Ludzie nie chcą mieć z nimi nic wspólnego. A szkoda, bo na zachodzie nikomu się nie chce samemu bawić w reklamowanie swojej nieruchomości... itp. Ale tam żaden idiota nie kradnie ofert z internetu i wystawia jako swoje w nadziei, że zgłosi się klient i wtedy będzie można śmiało zadzwonić do właściciela i skusić go tekstem "ale ja mam klienta!". Poza tym jedna oferta znajduje się w kilku, kilkunastu biurach, w każdym z inną ceną, o której nawet właściciel nie ma bladego pojęcia

teresa, 2012-03-01 15:36:08 odpowiedz

To czarno -białe widzenie pewnych spraw jest nie do wytrzymania.No proszę licencjonowani pracowali -żle (tak to pan min mówi -jakość usług niska) ,widocznie te egzaminy zdawały same niedouki i nieudaczniki . Słuchajcie ,a może taniej zostawić tylko 6 klas ,a potem każdemu GPS - ika ,komputerek, kalkulatorek .I do każdej pracy się nada. A jak jakość tej pracy wzrośnie!!
Nie mogę się doczekać tej nowej rzeczywistości.

Atena, 2012-02-29 22:10:16 odpowiedz

Jalu- to jest moja sprawa z kim nawiązuje relację gospodarczą i komu płacę . Tak można podnosić wszystkim zawodom kwalifikację. Chcesz to kupuj chleb u licencjonowanego piekarza, ja wolę kupić chleb który piecze dobry piekarz. Masz rację " przede wszystkim gospodarka wolna i dobra , głupcze !!"

MALOK, 2012-02-28 12:29:36 odpowiedz

Jalu- to jest moja sprawa z kim nawiązuje relację gospodarczą i komu płacę . Tak można podnosić wszystkim zawodom kwalifikację. Chcesz to kupuj chleb u licencjonowanego piekarza, ja wolę kupić chleb który piecze dobry piekarz. Masz rację " przede wszystkim gospodarka wolna i dobra , głupcze !!"

MALOK, 2012-02-28 12:19:31 odpowiedz

MALOK, 2012-02-28 12:19:21 odpowiedz

WYSZUKIWARKI

Polecane oferty: