KOMENTOWANY TEKST

Pięć gmin w pilotażu gospodarki o obiegu zamkniętym

KOMENTARZE

Do Bruno: do pilotażu zapewne wybiorą w nagrodę te gminy, które w systemie workowym osiągały niezłe jak na polskie realia rezultaty w segregacji odpadów bez pilotaży... Nie będą zapewne ryzykować fiaska w tych gminach gdzie w blokowiskach fikcją jest selektywna zbiórka a gdzie dodatkowo operatorzy zniesmaczeni zawartością kubłów do segregacji - mieszali ich zawartość w jednej śmieciarce... Kiedyś była mowa, że kontrole są robione aby wyszły dobrze... Oby tak nie było z pilotażami...

A wyszło jak zawsze?..., 2017-03-14 08:09:22 odpowiedz

Do prof. Na Co Mi Te Barachł: Proszę Cię... O sprzedaży urządzeń słyszałeś? Ile MBP będzie trzeba zlikwidować w takim regionie? Kilka. To nie problem. Mi chodzi o dobór gmin, który wydaje się być od czapy.

Bruno, 2017-03-14 07:54:47 odpowiedz

Jakby gospodarka obiegu zamkniętego była realnym zamiarem - a nie pięknym hasłem - to zamiast dokładania kolejnego kolorowego pojemnika, którego zawartość jest często mieszana w jednej śmieciarce - blokowiska już dawno byłyby po etapie "pilotażu": -portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/system-z-nakla-sprawdzilby-sie-i-w-duzych-miastach,59012.html

blokowiska do pilotażu, 2017-03-13 09:03:43 odpowiedz

Do Bruno: to proste - w systemie Zero Waste którego celem jest maksymalne zmniejszenie ilości odpadów nie trafiających do recyklingu - trzeba więc zatrzymać te wszystkie bębny do podsitówki, zatrzymać taśmy segregatorni o fantastycznej efektywności odzysku 8 procent (a trzeba przecież już niedługo odzyskiwać 50 %...). Jeśli dzięki takiej segregacji jak w Kamikatsu - odbierzemy fabrykom śmieci ze śmieci 80 procent odpadów - to kto pokryje straty RIPOK-u? A tak to gminy po prostu zatrzymają 80 procent masy odpadów w selektywnej zbiórce u siebie i sprzedadzą je recyklerom a RIPOK-i mogą skarżyć Japonię za brak odpadów...

prof. Na Co Mi Te Barachł, 2017-03-10 16:49:03 odpowiedz

Nie rozumiem czemu nie działa się na systemie tj REGIONIE gosp. Odpadami. Obniża to skuteczność interwencji...

Bruno, 2017-03-10 16:14:14 odpowiedz

Dzięki ministrowi Morawieckiemu staniemy się drugą Japonią - fpiec.pl/post/2016/01/06/kamikatsuu

Szogun, 2017-03-10 15:17:03 odpowiedz

WYSZUKIWARKI

Polecane oferty: