PARTNER PORTALU
 • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Veolia otwarcie: To koniec dużych spalarni w Polsce. Lepsze małe ciepłownie na odpady


 • ..., 2017-04-27 14:31:36

  Do w.potega@neostrada.pl: zacznijmy od nazwisk tych którzy na początku tego roku - wbrew znowelizowanym przepisom - wycięli parki i drZewa na skwerach sądząc, że na swoich gruntach na złość PiS-owi mogą wszystko...
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-04-27 13:21:37

  Popieram rozumowanie Dyrektora Skibińskiego, z uzupełnieniami. W pierwszej kolejności należy w każdym miejscu przebywania dużych grup ludzi zainstalować stanowiska badania i upubliczniania wyników badań powietrza. Po drugie, należy zacząć nagradzać i karać, przynajmniej moralnie, wszystkich sprawców oczyszczeń i zanieczyszczeń (personalnie) powietrza, informując o nagradzaniu i karaniu opinię publiczną. Na tej drodze zbudujemy gospodarkę o obiegu zamkniętym, jak najbardziej w ramach lokalnych rozliczeń, na przykład w poszczególnych dzielnicach Warszawy. Absurdem jest budowanie jednej spalarni w Warszawie. Jedna spalarnia będzie pogrążaniem Warszawy, i innych dużych środowisk z dużymi spalarniami, w narastającym problemie.
 • iwielgiejaja, 2017-04-26 21:57:27

  Jutro kupię sobie piec-śmieciarz. Liczę na dopłatę. Wszak sąsiadom pomogę w utylizacji odpadów,,,
 • ZK1, 2017-04-26 16:03:44

  Jak "rozkwitnie" za parę lat selektywna zbiórka to łatwiej będzie przebudować paleniska w małych spalarniach niż dużych kolosach. Na obecną chwilę nie ma gwarancji odbioru nie tylko przetworzonych odpadów na paliwo alternatywne, nie ma również gwarancji na stabilne odbiory wysegregowanych surowców z ww. selektywnej zbiórki.
 • Bruno, 2017-04-26 11:26:19

  o jakim zamknięciu obiegu tutaj ekspert mówi... to nie chodzi o to, żeby JEDNORAZOWO zamknąć obieg - tj. spalić paliwo alternatywne i miec z tego trochę energii i więcej emisji do atmosfery. Zamknięcie obiegu to wielokrotne wykorzystywanie surowców w OBIEGU, celem ich ponownego wykorzystania / recyklingu. Przy spaleniu jaki tu mamy obieg... poza tym gdzie rachunki ekonomiczne takich spalarni? Co z tymi spalarniami za 10 lat jak selektywna zbiórka nam rozkwitnie? jak spalimy 30% odpadów - to zostanie 65% do recyklingu i 5% - no właśnie? do czego? nawet na te 30% nie ma miejsca... Papier przecież można przetworzyć raptem kilka razy i to przy dobrej zbiórce. Nie osiągniemy 65% wymaganych przez KE jeśli będziemy spalali 30% wytwarzanych odpadów.
 • AO, 2017-04-26 09:22:42

  A jak moja skromna osoba mówiła to "laskom marszałkowskim" w moim województwie daaaawno temu (podczas prac nad planami odpadowymi dla gmin i powiatów), to byłam nieomal wrogiem ludu i ustroju.


Wyszukiwarki

Polecane oferty: