KOMENTOWANY TEKST

Fundusz Dróg Samorządowych: Decyzja zapadła. PiS wycofuje się z opłaty paliwowej

KOMENTARZE

Ja widzę inne źródła finansowania dróg lokalnych tj.: likwidacja nieefektywnych1000 małych gmin - 2,3 mld zł oszczędności rocznie, wyeliminowanie wydatkow na biura polityczne w samorzadach i wycieczki krajoznawcze samorzadowców - 225 mln zł, likwidacja biurokracji samorządowej i ograniczenie wynagrodzeń działaczom samorządowym- 600 mln zł, likwidacja pracy na czarno cudzoziemców- z PIT 4,5 mld zł nie licząc wpływów do ZUS i NFZ. Jak widać można około 7 mld zł rocznie wydostać z "czarnej dziury" bez obciążania obywateli, a drogi będziemy mieli w standardzie ponad europejskim.

sprawny samorzad 1.8, 2017-07-18 09:20:35 odpowiedz

O! Dobrotliwy ojczulek narodu okazał łąskę swojemu ludowi.

bezpartyjny , 2017-07-18 08:21:55 odpowiedz

Do Jerzy Organiściak - radny: W mistrzowski sposób się wyfiksował Jarosław od obniżenia akcyzy na paliwa lub jej zlikwidowanie co wcześniej osobiście zapowiadał , haracze jakimi jesteśmy obłożeni jako odbiorcy wszystkich źródeł energii są patologicznie zbyt wysokie , Państwo morze uprawiać tzw. lichwę , brawo PiS oficjalnie gangsterzy?

Państwo bezprawia! ., 2017-07-18 06:19:43 odpowiedz

Brawo PiS!! Widać, że trochę myslicie o Polakach i potraficie przyznać się do błędu!!! W moim przekonaniu potrzebna inicjatywa, bo samorządy, szczególnie powiatowe systematycznie się zadłużają przez finansowanie remontów dróg powiatowych!! Trzeba to jakoś rozwiązać, bo budżety powiatów, szczególnie tych małych i biednych, poza środkami "znaczonymi" są bardzo skromne!! A jeszcze biorąc pod uwagę zadłużenia po ZOZ-ach, to katastrofa!! Dlatego sprawę trzeba podjąć i to pilnie. Myślę, że lepszym pomysłem byłoby wprowadzenie zasady, że drogi powiatowe i gminne finansuje się z Funduszu Drogowego dróg krajowych i autostrad dzieląc te środki. Sieć autostrad i dróg krajowych jest już w miarę dobra. A poza tym oszczędności na "państwie", na które czekam + dobra koniunktura gospodarcza pozwala chyba te sprawę załatwić??

Jerzy Organiściak - radny, 2017-07-17 19:37:57 odpowiedz

W powyższym czasie projekt jest nietrafiony, nikt nie buduje dróg zimą, chyba że się jest z innej półkuli.

prawda jest okrutna!, 2017-07-17 18:53:29 odpowiedz

WYSZUKIWARKI

Polecane oferty: