PARTNER PORTALU
  • BGK

KOMENTOWANY TEKST

Gliwice: Podwyżki opłat za śmieci kością niezgody wśród radnych


  • Jan, 2017-09-08 20:20:53

    Do AA: Kto Ci nagadał głupot, że nie ma już obowiązku meldunkowego? Obowiązek meldunkowy miał zostać zniesiony od 2018, ale rząd PiS-u cofnął jego likwidację. Nadal jest obowiązek zameldowania się w ciągu 30 dni od dnia przybycia do nowego miejsca pobytu stałego. A śmieci można naliczać w inny sposób np. powiązać to z generowanymi ściekami albo ilością zużywanej wody. Im więcej osób zamieszkuje, tym więcej wody się zużywa w danym gospodarstwie domowym. No chyba że ktoś przestanie się myć, korzystać z toalety, przestanie używać pralki, gotować itd. żeby zaoszczędzić na śmieciach, ale wątpię w to.
  • AA, 2017-09-08 14:10:08

    Metry nie są uczciwe ale są weryfikowalne, masz mieszkanie i ono ma tyle metrów, a ile osób? Przecież nie ma obowiązku meldunkowego, i potem się okaże że mamy bardzo dużo lokali jednoosobowych. Uczciwość? Przecież tv tez większość nie posiada. Obowiązuje zasada "masz łeb i ch...j to kombinuj"
  • gliwiczanin, 2017-09-08 13:25:46

    Moja wspólnota do dnia dzisiejszego, pomimo deklaracji o segregacji odpadów, nie doczekała się od firmy Remondis odpowiednich pojemników na poszczególne odpady. Ciągle mamy pojemniki na odpady zmieszane. Więc jak, przy takim podejściu Remondisu, miasto ma się wywiązać ze zobowiązania o 50 proc. udziale odpadów zbieranych selektywnie?


Wyszukiwarki

Polecane oferty: