PARTNER PORTALU
  • BGK

1,2 mln zł na zagrożonych wykluczeniem

  • PAP    29 października 2012 - 13:20
1,2 mln zł na zagrożonych wykluczeniem

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze otrzyma 1,2 mln zł z funduszy unijnych na realizację projektu „Aktywni od nowa”. Ma on aktywizować zawodowo i społecznie osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
Projekt będzie realizowany od 1 stycznia 2013 r. do 30 kwietnia 2015 r. Szkolenia obejmą 144 osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Urzędnicy szacują, że przynajmniej 33 z nich po ukończeniu różnego rodzaju kursów powinno znaleźć pracę.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone cztery półroczne edycje szkoleń. Uczestnicy będą zdobywać kwalifikacje w następujących specjalnościach zawodowych: kasjer-sprzedawca, opiekun dzieci i środowiskowy, pracownik magazynowo-budowlany, pomocnik piekarza i cukiernika oraz ogrodnik-florysta.

Pierwszy miesiąc szkolenia zostanie poświęcony na zajęcia z teorii zawodu, prowadzone przez instruktorów zawodu w siedzibie Centrum Integracji Społecznej. Od drugiego miesiąca uczestnicy będą odbywali praktyki zawodowe w placówkach na terenie Zielonej Góry.

Zaplanowano także wiele dodatkowych szkoleń, zwiększających szansę na znalezienie zatrudnienia m.in.: szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia z kształtowania wizerunku, kurs obsługi komputera oraz języka obcego.

Dodatkowo od drugiego miesiąca będą prowadzone zajęcia społeczne m.in.: warsztaty z psychologiem, doradcą zawodowym, psychoterapeutą czy pracownikiem socjalnym.

Kursanci kształcący się w tzw. zawodach rzemieślniczych będą mieć okazję zdania egzaminu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje zawodowe. Egzaminy przeprowadzone zostaną przez zielonogórską Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości.

Centrum Integracji Społecznej jest jednostką budżetową Miasta Zielona Góra. Działa od 2005 r. i realizuje program adresowany do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, znajdujących się w sytuacji powodującej ubóstwo oraz uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.