PARTNER PORTALU
  • BGK

1,3 mld z RPO w Zachodniopomorskim

  • AT/mat. pras.    27 września 2011 - 16:55
1,3 mld z RPO w Zachodniopomorskim

W gminie Dobra Szczecińska, w Zachodniopomorskim, powstanie budynek Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej. Umowę o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego podpisał dziś (27 września) marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Andrzej Jakubowski.
W ramach dofinansowanego projektu powstanie oraz zostanie wyposażony Wielowydziałowy Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej, zlokalizowany na terenie Gminy Dobra.

Umowę o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego podpisał dziś (27 września) marszałek Olgierd Geblewicz (zabierz głos/oceń prezydenta) i wicemarszałek Andrzej Jakubowski oraz Przewodnicząca Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Szczecinie Barbara Jaskierska.

- To jest moment który w części odpowiada nam rodzicom na pytanie „co dalej". Mamy inne życie , nie lepsze, nie gorsze, ale nie do końca zorganizowane. Wasza praca i chęć aby żyć w normalnym środowisku, to była dla mnie emocja, która kazała mi walczyć o Zakład Aktywności Zawodowej - mówiła Barbara Jaskierska.

- Zakład Aktywności Zawodowej to idea, która napotykała wiele przeszkód, ale dzięki dwóm niepozornym kobietom: Barbarze Jaskierskiej i poseł Magdalenie Kochan, znajduje swój szczęśliwy finał. Gdy odwiedziłem ośrodek przy ul. Rostockiej w Szczecinie (zabierz głos/oceń prezydenta) i zobaczyłem co się tam robi, nie potrzebowałem więcej słów by zrozumieć tę ideę - powiedział marszałek Olgierd Geblewicz.

Efektem inwestycji będzie umożliwienie osobom niepełnosprawnym równego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym, w szczególności w związku z funkcjonowaniem na rynku pracy.

Zakład będzie funkcjonował jako zintegrowany system produkcji i usług oferowanych społeczności. Budynek będzie w pełni przystosowany do użytku dla osób niepełnosprawnych. Wielowydziałowy Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej będzie tworzył 175 nowych miejsc pracy, w tym 127 dla osób z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności.

Termin rozpoczęcia inwestycji to lipiec 2011 r., zakończenie planowane jest na czerwiec 2013 roku. Dofinansowanie ze środków RPO WZ wyniesie ponad 1,3 mld zł, orientacyjny koszt całkowity projektu: ponad 1,6 mld zł. Beneficjentem jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie.

Projekt jest realizowany w ramach Osi 7 Rozwój infrastruktury społecznej i ochrony zdrowia, 7.4 Infrastruktura dla osób niepełnosprawnych Regionalnego Programu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • volus, 2011-09-30 12:35:05

    Hahaha 1,3 mld zlotych dofinansowania to pół RPO WZ. Wg pre umowy ma być 13 mln pln to jakieś 100 razy mniej. nikogo to nie zastanowiło!