PARTNER PORTALU
  • BGK

1,5 mln za zmodernizowanie targowiska w Szprotawie

  • PAP    5 września 2013 - 15:29
1,5 mln za zmodernizowanie targowiska w Szprotawie

Dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Szprotawie (Lubuskie) zostało zmodernizowane miejskie targowisko. Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł. Na jej realizację gmina uzyskała 774 tys. zł dofinansowania z funduszy unijnych.
W czwartek oficjalnie otwarto targowisko, które w nowej formie funkcjonuje od kilku tygodni.

Zastępca burmistrza Szprotawy Paweł Chylak powiedział, że inwestycja poprawiła warunki pracy handlowców i ułatwiła robienie zakupów. Zwiększyła się m.in. liczba stoisk, co umożliwiło rozpoczęcie działalności kolejnym osobom.

Zaznaczył, że podczas modernizacji zadbano o odpowiednią architekturę obiektów handlowych.

Plac targowy w Szprotawie mieści się przy ul. Młynarskiej. Podczas jego przebudowy powstały dwie hale targowe, wyremontowano nawierzchnię i wykonano kanalizację deszczową, a także wymieniono wszystkie sieci na tym obszarze. Cały teren jest oświetlony.

Na szprotawskim targowisku powstały 64 stanowiska handlowe, na których jest prowadzona sprzedaż owoców i warzyw, innych artykułów żywnościowych, drzew i kwiatów oraz artykułów gospodarstwa domowego. Po modernizacji pojawiły się wydzielone stanowiska do sprzedaży bezpośredniej z samochodów oraz miejsca parkingowe.

W woj. lubuskim w latach 2007-13 na tego typu inwestycje przeznaczono łącznie ok. 5,3 mln zł a dofinansowanie przyznano ośmiu samorządom lokalnym. Oprócz Szprotawy, zmodernizowane targowiska działają w Międzyrzeczu, Bytomiu Odrzańskim i Zbąszynku. Na ukończeniu są prace w Babimoście.

Czytaj też: Co z rozwojem obszarów wiejskich po 2014 r.?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.